استفاده از بورد دیجیتال مبتنی بر ابر برای درمان سرطان

 استفاده از بورد دیجیتال مبتنی بر ابر برای درمان سرطان

برای کمک به تسریع روش‌های درمان سرطان و کاهش زمان و هزینه بیمارستان‌ها، محققان دانشگاه میسوری اقدام به ارائه بورد دیجیتال مبتنی بر فضای ابری کرده‌اند.

بوردهای تومور چند رشته‌ای برای درمان سرطان

بوردهای تومور چندرشته‌ای برای برنامه‌های درمان سرطان بسیار حیاتی هستند و به پزشکان از تخصص‌های مختلف کمک می کند تا برای راهنمایی و درمان بیمار و رسیدن به نتیجه مطلوب مسیر صحیحی را طی کنند. با این حال جمع‌آوری داده‌های مربوط به هر فرد زمان‌بر بوده و نیاز به مشارکت چندین عضو تیم دارد.

برای بهینه‌سازی فرآیند، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه میسوری با همکاری شرکت روچ داینستیکس محصولی مبتنی بر فضای ابری موسوم به NAVIFY® Tumor Board را ارزیابی می‌کنند که تمام داده‌های بالینی مربوط به یک تومور را در یک داشبورد دیجیتالی در دسترس برای همه افراد کادر درمانی قرار می‌دهد.

در هنام بخوانید: Keystone Nano، استارتاپ نوپای نانو در درمان سرطان

یک مطالعه بالینی برای این داشبورد دیجیتال ضد سرطان

در طی یک مطالعه بالینی ۱۶ ماهه روی این داشبورد دیجیتال، محققان دریافته‌اند که NAVIFY® Tumor Board به طور قابل توجهی زمان پزشکان و پرستاران را در تهیه داده‌های مربوط به این بوردها کاهش می‌دهد.

علاوه بر صرفه‌جویی در وقت،  این بورد دیجیتال تومور منجر به کاهش تغییرپذیری زمان آماده‌سازی اطلاعات می‌شود. این پیشرفت‌ها پایدار بوده و با گذشت زمان نیز بهبود می‌یابد و زمان اماده‌سازی اطلاعات را به صورت مستمر کاهش می‌دهد.

درمان سرطان با تکنولوژی دیجیتال ابری

به گفته هامر از مدیران بخش کلینیکی دپارتمان آسیب‌شناسی و علوم تشریحی، زمان آماده‌سازی اطلاعات به چهار مرحله تقسیم می‌شود: قبل از پیاده‌سازی بورد تومور NAVIFY® Tumor Board، بعد از پیاده‌سازی دستی بورد، بعد از تجمیع داده‌های الکترونیکی پزشکی و بعد از فاز تجمیع و ادغام پایدار اطلاعات.

در هنام بخوانید: سرمایه گذاری ۳ میلیون‌دلاری بر تجاری سازی فناوری داروی ضد سرطان

اثرات استفاده از تکنولوژی ابری

این مطالعات نشان داد که ۳۰ درصد کاهش زمان آماده‌سازی در سه گروه بیماران سرطانی نسبت به قبل به دست آمده است. بیشتری صرفه‌جویی زمان در بیماران مبتلا به تومور سرطان پستان بوده است جایی که پرستاران با کاهش ۶۹ درصدی زمان آماده‌سازی روبرو شده‌اند.

به گفته هامر موسسه‌هایی که به صورت اختصاصی نیروی انسانی برای جمع‌آوری این داده‌ها دارند، بیشترین استفاده را از این فناوری می‌برند. این داشبورد دسترسی آسان به داده‌های بالینی را امکان‌پذیر می‌کند که ممکن است به تصمیم‌گیری مطلوب‌تر منجر شود که علاوه بر کاهش هزینه‌ها بیمار و هزینه‌های بیمارستان را نیز برای این موارد کم کند.

منبع:

https://www.news-medical.net/news/20201009/New-digital-dashboard-enhances-the-efficiency-of-cancer-case-review.aspx

تبلیغات دیجی کول

سروش سراب هرسینی

من سروش سراب هرسینی هستم. سردبیر تیم تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *