سرمایه گذاری ۳ میلیون‌دلاری بر تجاری سازی فناوری داروی ضد سرطان

 سرمایه گذاری ۳ میلیون‌دلاری بر تجاری سازی فناوری داروی ضد سرطان

کد مطلب ۹۹۰۷۰۲۱۰
سیرتکس مدیکال با سرمایه‌گذاری ۳ میلیون دلاری در شرکت نانواسپکترا بیوساینسز به دنبال کمک به تجاری سازی فناوری درمان سرطان پروستات با ذرات طلا و لیزر است.

شرکت سیرتکس مدیکال و داروی ضد سرطان حاوی میکروسفر

شرکت سیرتکس مدیکال (Sirtex Medical) سازنده ایمپلنت‌های میکروسفر رادیواکتیو برای درمان تومورهای کبدی است. این شرکت سرمایه‌گذاری راهبردی را روی شرکت نانواسپکترا بیوساینسز (Nanospectra Biosciences) انجام داده است. نانواسپکترا در حال توسعه و تجاری سازی فناوری درمان سرطان پروستات با ذرات طلا و لیزر است.
این معامله اولین بخش از تلاش‌های نانواسپکترا به منظور جمع‌آوری کمک‌های مالی جهت تجاری سازی داروهایش است. سیرتکس در کنار چند شرکت دیگر اقدام به سرمایه‌گذاری ۳ میلیون دلاری کرده است. قرار است که کل سرمایه این شرکت به رقم ۶ میلیون دلار برسد.

در هنام بخوانید: کتابچه‌ی شتابدهنده که به تسریع تجاری‌ سازی درمان کمک می‌کند

کوین اسمیت، مشاور عمومی و معاون اجرایی توسعه کسب و کار سیرتکس به عضویت هیئت مدیره نانواسپکترا درآمد.

اسمیت می‌گوید: « ذرات درمانی شرکت نانواسپکترا یک مکمل اید‌ه‌آل برای راهبرد درمان است و به ما در ارائه روش‌های درمانی کمترتهاجمی کمک می‌کند.»

این دو شرکت همچنین توافق کردند که برای دسترسی و تجاری سازی روش درمانی نانواسپکترا در برخی مناطق تجاری خارج از آمریکا به طور انحصاری با هم مذاکره کنند.

تجاری سازی محصول دانش بنیان میکروسفر ها

تجاری سازی یک فناوری نوین

آرولاز، نام فناوری شرکت نانواسپکترا است که به دنبال اشباع بافت سرطانی با تزریق نانوذرات طلا  سیلیکا است. تابش لیزر به این نانوذرات تجمع یافته در تومور، موجب تولید گرما می‌شود که این امر به فرسایش حرارتی و انتخابی تومور پروستات کمک می‌کند.

به گفته مسئولان این شرکت، این نانوذرات بسیار بزرگتر از آن هستند که برای عبور از رگ‌های خونی بافت سالم مناسب باشند. اما از آنجایی که عروق تومور دچار نشتی و نقص هستند، این موجب نشت دارو به داخل تومور می‌شود.

در هنام بخوانید: تجاری ‌سازی محصول دانش بنیان

سال گذشته شرکت نانواسپکترا داده‌های اولین کارآزمایی بالینی خود را انجام داد. در این آزمون که روی ۱۵ نفر انجام شد، ۱۳ نفر بعد از ۱۲ ماه هیچ نشانه‌ای از ضایعه سرطان نداشتند.

این شرکت آزمون دیگری را در ماه فوریه راه‌اندازی کرد. به گفته مسئولان نانواسپکترا، هدف از جذب حمایت مالی، تامین بودجه لازم برای تکمیل این تحقیق است که قرار است با ثبت نام حداکثر ۶۰ نفر انجام شود. در نهایت نتایج این تحقیق به دریافت تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا کمک می‌کند.

دیوید جورن، مدیرعامل شرکت نانواسپکترا می‌گوید: « ما خوشحالیم که سیرتکس به عنوان یک سرمایه‌گذار راهبردی جهت تجاری سازی با ما همراه است.

منبع:

https://www.fiercebiotech.com/medtech/nanospectra-bio-nets-sirtex-backing-for-gold-nanoparticle-prostate-cancer-therapy

تبلیغات دیجی کول

سروش سراب هرسینی

من سروش سراب هرسینی هستم. سردبیر تیم تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *