کتابچه‌ی شتابدهنده که به تسریع تجاری‌ سازی درمان کمک می‌کند

کتابچه‌ی شتابدهنده که به تسریع تجاری‌ سازی درمان کمک می‌کند

خلاصه:

یکی از شتابدهنده های مدرسه کسب و کار هاروارد کتابچه‌ای منتشر کرده است که به فعالان حوزه سلامت کمک می‌کند تا بتوانند رهیافت‌های دارویی و درمانی خود را تجاری‌ سازی کرده و زودتر به‌دست بیمار برسانند.

شتابدهنده پزشکی دقیق کرافت و تجاری سازی روش های درمانی

شتابدهنده پزشکی دقیق کرافت وابسته به مدرسه کسب و کار هاروارد اعلام کرد که کتابچه‌ای را طراحی کرده تا به سازمان‌های متمرکز بر تقریبا ۲۰ هزار بیماری‌ کمک کند تا آنها بتوانند سریع‌تر روش‌های درمانی را وارد بازار کنند. این کتابچه به سازمان‌های انتفاعی و غیرانتفاعی کمک خواهد کرد تا مدل‌های تجاری بهتر و سریع‌تری را در یافتن درمان‌های موثر پیدا کنند.

این کتابچه توسط شتابدهنده مذکور در حالی عرضه می‌شود که نیازهای جدی و جدیدی به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا در جهان ایجاد شده‌است و مراکز غیرانتفاعی تحقیقات نوآورانه را زنده نگه داشته‌اند و جریان مالی به این سو سوق داده می‌شود.

براساس گزارش‌ شورای ملی تحقیقات و سلامت آمریکا، سازمان‌های غیرانتفاعی و شتابدهنده ها هر سال مبلغی تا ۷ میلیارد دلار روی تحقیقات پیشرفته سرمایه‌گذاری می‌کنند و آنها را به چهارمین کمک بزرگ برای تحقیقات پزشکی و سلامت در آمریکا تبدیل کرده است. شورای ملی بهداشت تخمین می‌زند که سازمان‌های غیرانتفاعی سلامت با شیوع کرونا افت ۷۰ درصدی در درآمد را تجربه کرده‌اند که این به نوبه خود مانع پیشرفت کارآزمایی‌های بالینی و توسعه داروهای جدید می‌شود.

در همین رابطه در هنام بخوانید: برنامه‌ شتابدهنده برای استارتاپ های حوزه مقاومت دارویی

تمرکز روی چهار حوزه اساسی

کتی گوستی و ریچارد هامرمش، راهبردهای بیش از ۳۰۰ رهبر و سازمان در طول چهار سال گذشته را گردآوری و مطالعه کرده‌اند. آنها روی چهار حوزه مهم تمرکز کرده‌اند: ارتباط مستقیم با بیماری، تحلیل و داده، کارآزمایی بالینی و سرمایه‌گذاری و ریسک.

آنها بهترین روش‌ها را در یک لیست جامع گردآوری کرده و این کتابچه را ارائه کرده‌اند که شامل همه جنبه‌هایی است که در دریافت علاج و درمان بیماری‌ها نقش دارد، جنبه‌هایی که شامل فرمولاسیون و اجرای یک راهبرد موثر تا پیاده‌سازی مشارکت قوی و هدایت مدل‌های درآمد پایدار می‌شود.

این شتابدهنده علاوه‌بر ارائه دیدگاه‌های سازمان‌های غیرانتفاعی برجسته و تجاری‌ سازی ، از جمله بنیاد تحقیقات مولتیپل میلوما (Multiple Myeloma Research Foundation)، شبکه فعالیت سرطان پانکراس و انجمن دیستورفی عضلانی (Muscular Dystrophy Association)، موجب افزایش نوآوری در کل اکوسیستم مراقبت و بهداشت شده‌است.

در هنام بخوانید: سرمایه گذاری ۳ میلیون‌دلاری بر تجاری سازی فناوری داروی ضد سرطان

گوستی، عضو هیئت مدیره این شتاب‌دهنده و بنیان‌گذار بنیاد تحقیقات مولتیپل میلوما می‌گوید: «از داروی بیلوپرینت تا داروهای شرکت فیزر، ما دیدگاه‌های مختلفی را برای بهبود تجربه مشتریان و نتایج کار شنیدیم. در نتیجه ما مدل کسب و کاری را بازطراحی کردیم که با استفاده از آن می‌توان به سازمان‌های غیرانتفاعی حوزه سلامت کمک کرد، این کمک‌ها شامل ایجاد تغییرات اساسی در مدل‌ها و برنامه‌های کسب و کار است.»

این شتابدهنده در سال ۲۰۱۹ با کمک سخاوتمندانه خانواده رابرت و میرا کرافت راه‌اندازی شده‌است. این شتابدهنده بعد از این که میرا در نبرد با سرطان تخمدان شکست خورد، توسط رابرت و پسرش جاناتان تاسیس شد.

منبع:
https://www.hbs.edu/news/releases/Pages/kpma-launches-strategic-playbook.aspx

تبلیغات دیجی کول

honamBlgAdmin

من سروش سراب هرسینی هستم. مدیر تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php74) in Unknown on line 0