خبر | برنامه‌ای برای استارتاپ های حوزه مقاومت دارویی

خبر | برنامه‌ای برای استارتاپ های حوزه مقاومت دارویی

کد مطلب: ۵۵۰۰۱
به گزارش تیم تحلیلی شتابدهنده هنام ، هندوستان برنامه شتاب‌دهنده ویژه‌ای به‌منظور پشتیبانی از نوآوری استارتاپ ها در حوزه مقاومت دارویی باکتری‌ها ارائه کرده‌ است. هدف از این برنامه، تشویق استارتاپ ها برای فعالیت در ارائه رهیافت‌های نوآورانه برای مقابله با میکرواورگانیسم‌های مقاوم در برابر دارو است.

برنامه‌ شتابدهنده AMR

مرکز پلتفرم‌های مولکولی و سلولی (C-CAMP) در انکوباتور لایف ساینس (Life science)، برنامه‌ شتابدهنده AMR را برای تشویق نوآوری در حوزه مقاومت ضدمیکروبی اجرا می‌کند.
این مرکز برنامه AMR را که یک برنامه شتابدهی اختصاصی است برای پشتیبانی از استارتاپ های هندی که در مراحل اولیه رشد هستند، تدارک دیده است، استارتاپ هایی که روی نوآوری‌های حوزه مقاومت ضدمیکروبی فعالیت می‌کنند. این برنامه به مدت سه ماه اجرا خواهد شد.
براساس اطلاعات منتشر شده، AMR فرآیندی است که در آن میکرواورگانیسم‌ها را قادر می‌سازد تا مانع از اثربخشی داروهای ضدمیکروبی شود. رشد سریع میکرواورگانیسم‌ها با قابلیت مقاومت دارویی که به ابرمیکروب‌ها شناخته می‌شوند، تهدید جدی جامعه جهانی محسوب شده که موجب بی‌اثر شدن برخی از داروهای ضدمیکروب می‌شود.

در همین رابطه در هنام بخوانید: معرفی شرکت Roche /مجموعه معرفی صنعت داروسازی

مقابله استارتاپ ها و شتابدهنده ها با مقاومت جهانی میکروبی

خبر راه‌اندازی این برنامه این بار توسط تسلیم عارف‌سید مدیرعامل و مدیر مرکز شتابدهنده دارویی C-CAMP در فینال رقابت‌های C-CAMP AMR که در ماه ژوئیه برگزار شد، اعلام گردید.
وی در این مراسم گفت: «شتابدهنده دارویی C-CAMP AMR یکی از اولین برنامه‌های پشتیبانی در هند در زمینه پرورش و حفظ نوآوری استارتاپ ها برای رسیدن به دستاوردهایی در بخش مقاومت ضدمیکروبی است، پدیده‌ای که به‌عنوان تهدید سیستم‌های مراقبتی و بهداشتی در جهان قلمداد می‌شود. همان‌طور که بیماری کووید ۱۹ نشان داد یک باکتری مقاوم در برابر دارو یا هر نوع عفونت میکروبی حاصل از باکتری‌های مقاوم در برابر دارو می‌تواند تاثیر ویرانگری برای جامعه ما داشته باشد.
مرکز C-CAMP مفتخر است که از طریق برنامه‌هایی مانند شتابدهنده دارویی AMR برای کاشت دانه‌های حیاتی در مسیر تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز این نوع عفونت‌ها اقدام می‌کند.»

اهداف این برنامه شتابدهنده دارویی

براساس بیانیه رسمی که منتشر شده، این برنامه شتاب‌دهنده با هدف ارائه ورودی‌های راهبردی در بخش تجاری‌سازی، نظارت، مالکیت فکری، فعالیت‌های علمی و بالینی طراحی شده و نوآوران حمایت خواهد کرد.
این برنامه شتابدهنده دارویی با همکاری شتابدهنده زیست‌دارویی مقابله با باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک (CARB-X) در دانشگاه بوستون در حال اجرا است. طبق اطلاعات منتشر شده، این شتابدهنده دارویی بخشی از شبکه جهانی شتابدهنده CARB-X خواهد بود، لیگی که در آن ۱۰ سازمان برای مقابله با مقاومت‌های دارویی به کمک استارتاپ ها فعالیت دارند. C-CAMP مدعی است که در این شبکه تنها عضو غیر آمریکایی و غیر اروپایی است.

تبلیغات دیجی کول

honamBlgAdmin

من سروش سراب هرسینی هستم. مدیر تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *