یک استارتاپ که به دنبال کاهش قیمت دارو در بازار است

 یک استارتاپ که به دنبال کاهش قیمت دارو در بازار است

کد مطلب: ۹۹۰۷۰۱۰۲
یک استارتاپ نوپا به دنبال تولید دارو با قیمت‌های بسیار کم در بازار است، قیمت‌هایی که قابل مقایسه با قیمت داروهای رایج نبوده و به نوعی شرکت‌های داروسازی را به چالش می‌کشد. این شرکت به دنبال تولید ده داروی بسیار ارزان بیوتکنولوژی در ده سال آینده است.

یک استارتاپ بیوتکنولوژی باید هم جاه طلب باشد!

یک استارتاپ حوزه بیوتکنولوژی با یک هدف غیر معمول آغاز به کار کرده است،این شرکت به دنبال توسعه و تولید دارو و فروش آنها به قیمت‌های بسیار کم است.
این استارتاپ با این ماموریت غیرمعمول و جاه‌طلبانه به دنبال این هدف است که داروهای گرانقیمت بازار را تولید و با زیرقیمت بازار آنها را عرضه کند.

استارتاپ ایکیوآرایکس (EQRx) توسط شرکت سرمایه‌گذاری زیست‌فناوری الکسیس بوریس با بودجه اولیه ۲۰۰ میلیون دلار راه‌اندازی شده است که قصد تولید ژنریک یا کپی‌کیت‌های مشابه را ندارد،
در عوض بنیان‌گذاران این شرکت معتقداند که فرصت‌های روبه رشد زیادی برای شرکتی که متعهد به ابداع و معرفی داروهای جدید با قیمت کاملا متفاوت است، در این بازار وجود دارد.

بوریس که شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر ثردراک را برای راه‌اندازی ایکیوآرایکس ترک کرده است، قصد دارد تا شرکت جدیدش نسخه‌هایی با همان کیفیت و شاید بهتر از داروهای موجود در بازار را با قیمت کمتر تولید کند. این استارتاپ به جای قیمت‌گذاری داروها متناسب با شرایط بازار و رقبا، به دنبال بازاریابی گسترده برای ترغیب بیمه‌گران، پزشکان و بیماران برای استفاده از این محصولات است تا با قیمت رقابت‌پذیرتر آنها را جذب کند.

استارتاپ - بیوتکنولوژی
RNA

در هنام بخوانید: استارتاپ Care / of ، عضو جدید شرکت بایر

راهبرد کاهش قیمت

این استارتاپ بیوتکنولوژی زیرمجموعه بوریس با اشاره به پرداختی تولیدکنندگان دارو به بیمه‌گذاران، گفت: « قیمت ما بسیار پایین خواهد بود، آن قدر پایین‌تر که نمی‌توان از کلمه تخفیف یا حراج برای آن استفاده کرد بلکه قیمت این داروها اساسا پایین‌تر خواهد بود.

بوریس مدعی است که تولیدکنندگان دارو با استفاده از مجوز آزمون‌های پیش‌بالینی و بالینی می‌توانند داروها را سریع‌تر و با قابلیت اعتماد بالاتری به بازار عرضه کنند. با پیگیری اهداف شناخته شده  و ایجاد ساز و کارهای دارویی، ایکیوآرایکس می‌تواند برخی از خطرهای زیستی را که می‌تواند تلاش‌های داروسازان را نابود کند را کنار گذارد.

رقابت قیمتی البته یک مفهوم جدید در کسب و کار نیست، چندین نمونه از داروهای جدید با قیمت پایین‌تر در بازار وجود دارد مانند داروی مولتیپل اسکلروزیس شرکت روشه، اما این داروها معمولا محصول شرایط منحصر به فرد در یک منطقه درمانی منفرد هستند.
این در حالی است که شرکت ایکیوآرایکس با هدف تولید یک داروی جدید در ۵  سال و ۱۰ دارو در مدت یک دهه کار خود را آغاز کرده است.

منبع

تیم تحریریه شتابدهنده هنام فارمد

تبلیغات دیجی کول

سروش سراب هرسینی

من سروش سراب هرسینی هستم. سردبیر تیم تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *