استارتاپ Recursion با سرمایه گذاری شرکت بایر یونیکورن شد!

 استارتاپ Recursion با سرمایه گذاری شرکت بایر یونیکورن شد!

کدمطلب: ۹۹۰۷۰۴۰۵
شرکت بایر از بزرگترین‌های صنعت داروسازی جهان است. این شرکت بر نوآوری تاکید ویژه دارد. در همین راستا بایر هدف گذاری خود را تولید محصولات نوآورانه با تکنولوژی‌های روز دنیا تعیین کرده است. جهت تحقق این هدف شرکت بایر از استارتاپ‌هایی که در این مسیر بایر را یاری کنند، حمایت می‌کند. یکی از این استارتاپ‌ها، Recursion Pharmaceuticals Inc است که به تازگی در سری D تامین مالی ۲۳۹ میلیون دلار سرمایه کسب نمود. با دریافت این بودجه، استارتاپ Recursion حدود ۱ میلیارد دلار ارزش گذاری شده و اکنون جز استارتاپ‌ های یونیکورن محسوب می‌شود.

برای مطالعه تکنولوژی‌های برتر دنیا که شرکت بایر در تحقیقات و پروژه‌هایش از آن‌ها استفاده می‌کند مقاله بخش داروسازی شرکت بایر را در بخش صنعت بلاگ شتابدهنده دارویی هنام مطالعه کنید.

سرمایه گذاری شرکت بایر بر استارتاپ Recursion

استارتاپ Recursion Pharmaceuticals یک شرکت نوپای داروسازی است که با کمک تکنولوژی هوش مصنوعی به کشف دارو می‌پردازد. این استارتاپ در روز ۱۰ سپتامبر اعلام کرد که در سری D تامین مالی ۲۳۹ میلیون دلار سرمایه کسب نموده است. از این مقدار ۵۰ میلیون دلار توسط برنامه حمایتی Leaps by Bayer از شرکت بایر تامین شده است.
با دریافت این سرمایه ارزش کنونی این استارتاپ بیش از ۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است. این بدان معناست که Recursion به جمع استارتاپ‌های یونیکورن پیوسته است.

استارتاپ Recursion به گزارش Business Insider یکی از ۱۶ کمپانی برتر در حوزه هوش مصنوعی در داروسازی طبقه بندی شده است.

این بودجه Recursion را ممکن می‌سازد تا پایپ لاین درمانی پیشرفته خود را توسعه دهد.
همچنین امکان ادامه سرمایه گذاری در توسعه فناوری انحصاری خود با محوریت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین و گسترش شرکت را فراهم می‌کند.

دیگر سرمایه گذاران

علاوه بر شرکت بایر نام بسیاری شرکت‌های دیگر در لیست سرمایه گذاران خطرپذیر این استارتاپ دیده می‌شود. از جمله:

 • Baillie Gifford
 • Lux Capital
 • Two Sigma Ventures
 • Intermountain Ventures
 • Advantage Capital
 • Felicis Ventures

دیگر همکاری‌های شرکت بایر و Recursion

علاوه بر این، شرکت بایر و استارتاپ Recursion همکاری دیگری را نیز شکل داده‌اند.
این دو قرار است برای شناسایی و توسعه بیش از ده روش درمانی و دارو جدید برای بیماری های فیبروز ریوی، کلیه و قلب و سایر موارد وارد همکاری شوند.

شرکت بایر

این مشارکت شامل پرداخت‌های مهم تجاری بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در هر برنامه به علاوه حق امتیاز فروش در آینده است. استارتاپ Recursion قرار است پیش پرداختی معادل ۳۰ میلیون دلار علاوه بر ۵۰ میلیون دلار سری D نیز در جهت پیش‌برد این مشارکت دریافت نماید.

علاوه بر Leaps by Bayer، شتابدهنده CoLaborator دیگر برنامه حمایتی شرکت بایراست. همه چیز را در مورد این شتابدهنده در مقاله CoLaborator بخوانید.

درباره Recursion Pharmaceuticals Inc

شرکت Recursion در سال ۲۰۱۳ در شهر salt lake city از ایالت Utah آمریکا تاسیس شد. این استارتاپ درواقع یک شرکت بیوتکنولوژی در مرحله بالینی است که دانش زیست شناسی و تکنولوژِی‌های خودکارسازی را با هوش مصنوعی درهم آمیخته تا داروهای بالقوه برای بیماری‌های ژنتیکی، التهاب، ایمنی شناسی و بیماری‌های عفونی کشف و تولید نماید.
هم‌اکنون ۱۶۹ نفر در استارتاپ Recursion با همکاری شرکت بایر مشغول به فعالیت هستند.
کریس گیبسون، بنیان گذار و مدیر اجرایی گفت استارتاپ Recursion به دنبال تسریع در کشف دارو از طریق هوش مصنوعی و سایر ابزارهای دیجیتال است. رویکرد دیجیتال این استارتاپ امکان تحقیقات گسترده را فراهم می‌سازد. تحقیقاتی که با روش‌ها و تکنیک‌های قدیمی بسیار سخت یا حتی غیرممکن بود.
دریافت سرمایه‌های پیشین این شرکت به رهبری Baillie Gifford عبارتند از:

 • جولای ۲۰۱۹، تامین مالی سری C به مبلغ ۱۲۱ میلیون دلار
 • اکتبر ۲۰۱۷، تامین مالی سری B به مبلغ ۶۰ میلیون دلار
 • نوامبر ۲۰۱۶، تامین مالی سری A به مبلغ ۱۵ میلون دلار

این شرکت درمجموع با همکاری شرکت بایر تا کنون ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه خطرپذیر کسب کرده است.

بررسی اجمالی بازار

گفته می‌شود بازار جهانی هوش مصنوعی در حوزه کشف دارو از ۲۵۹ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ به ۱.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۴ برسد.
یعنی میانگین رشد سالیانه (CAGR) معادل ۴۰.۸% توسط MarketsAndMarkets پیش‌بینی شده است.

شرکت Recursion شرکت بایر

برخی از مهم‌ترین تاثیرگذاران در این بازار عبارتند از:

 • Google
 • Microsoft
 • NVIDIA Corporation
 • Cloud Pharmaceuticals
 • Benevolent AI
 • Exscientia

منبع

analyzemarkets

تبلیغات دیجی کول

هاله نورسته

من هاله نورسته هستم، دانشجوى داروسازى ورودى ٩٦ دانشگاه علوم پزشكى زنجان. به حوزه كسب و كار و استارتاپ‌ها و مدیریت سلامت خيلى علاقه دارم و الان مدتى هست كه در زمينه توليد محتوا و ماركتينگ فعاليت ميكنم.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *