همکاری شرکت بایر با دانشگاه‌های برتر جهان

 همکاری شرکت بایر با دانشگاه‌های برتر جهان

کدمطلب: ۹۹۰۶۰۴۰۹
انستیتوی Broad و شرکت بایر در سال ۲۰۱۳ همکاری خود را آغاز نمودند.
همکاری این دو، در ابتدا در حوزه انکولوژی بود. در سال ۲۰۱۵ این دو شرکت اعلام کردند که همکاری خود را گسترش داده و پروژه خاصی در زمینه استفاده از ژنوم برای درمان بیماری‌های قلبی عروقی و کشف داروهای آن آغاز نموده‌اند. برای این همکاری گسترده، بایر ۲۲ میلیون دلار دیگر به این همکاری در طول ۵ سال آینده اختصاص داد. این همکاری هم اکنون تا سال ۲۰۲۳ تمدید گشته است.
بخش داروسازی شرکت بایر با دانشگاه آکسفورد نیز در زمینه تولید و تجاری سازی داروهای حوزه زنان همکاری دارد. دانشگاه پیتسبورگ نیز برای تحقیق و توسعه در حوزه بیماری‌های قلب، ریه و خون قرارداد همکاری با بایر امضا کرده است.
برای بررسی دقیق‌تر با تیم تحلیلی دارو و سلامت شتابدهنده دارویی هنام تا پایان مقاله همراه باشید.

مشارکت شرکت بایر و مجموعه داروسازی Broad

این همکاری در سال ۲۰۱۳ آغاز شد.
تخصص موسسه Broad در تحقیقات سرطان و مولکول‌های زیست شیمیایی و تجربه طولانی شرکت بایر در زمینه مولکول‌های کوچک زیستی و تولید شیمیایی و کشف داروهای بیولوژیکی این دو را کنار هم قرار داد.
در سال ۲۰۱۵ این همکاری برای بررسی ژنومیک و کشف دارو برای بیماری‌های قلبی عروقی گسترش یافت.
در طی این گسترش تغییراتی نیز شکل گرفت. مثلا موسسه Broad تخصص خود در زمینه توسعه نشانگرهای زیستی (بیومارکرها) و انتخاب بیمار و طراحی کارآزمایی بالینی را نیز به قرارداد اضافه نمود.
شرکت بایر نیز ۲۲ میلیون دلار دیگر به بودجه خود برای تجاری سازی این همکاری افزود.

ترجمه و زیرنویس اختصاصی از هنام

معرفی انستیتو داروسازی Broad

انستیتوی Broad در سال ۲۰۰۴ به طور عمده توسط دو دانشگاه MIT و هاروارد راه اندازی شد.
هدف از این همکاری ایجاد فرصت برای داشمندان بود تا بتوانند در زمینه‌های مختلف پزشکی تحول و نوآوری ایجاد کنند.
حوزه‌های فعالیت موسسه Broad عبارتند از:

  • بررسی و توصیف اجزای مولکولی زیستی و اتصالات آن‌ها
  • کشف اساس مولکولی بیماری‌های مهم انسان
  • ایجاد رویکردهای جدید و موثر برای تشخیص و درمان بیماری‌ها
  • انتشار اکتشافات، ابزارها، روش‌ها و داده‌های به دست آمده را به طور آشکار در کل جامعه علمی
شرکت بایر تجاری سازی داروسازی
(Broad Institute Logo. (PRNewsFoto/Broad Institute

بسیاری دیگر نیز در تاسیس این مجموعه داروسازی دخیل بوده‌اند؛
مانند بیمارستان‌های وابسته به هاروارد، نیکوکاران متعدد مانند الی و ادیث برود، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، کارکنان و دانشجویان از سراسر MIT و جوامع تحقیقاتی پزشکی هاروارد، بیش از صد موسسه خصوصی و دولتی در بیش از ۴۰ کشور در سراسر جهان و… .

حوزه آنکولوژی شرکت بایر

شرکت بایر به شعار خود، یعنی “علم برای زندگی بهتر” متعهد است.
در همین راستا در تلاش است تا راهکارهای درمانی نوآورانه خود را هرچه بیش‌تر پیش ببرد. حوزه آنکولوژی در این شرکت شامل چهار محصول عرضه شده به بازار و چندین ترکیب دیگر در مراحل مختلف کارآزمایی بالینی است. این محصولات روی هم رفته منعکس کننده رویکرد این شرکت در زمینه‌های تحقیقاتی است.
این رویکرد همان اولویت قرار دادن اهداف و مسیرهای دارای پتانسیل در درمان سرطان است.

شرکت بایر تجاری سازی داروسازی

برای اطلاع از سایر حوزه‌های فعالیت، می‌توانید مقاله معرفی بخش داروسازی شرکت بایر را مطالعه کنید.

تمدید مشارکت شرکت بایر و انستیتوی Broad

این دو اعلام کردند که همکاری تحقیقاتی چند رشته‌ای خود را به مدت ۵ سال دیگر یعنی تا ۲۰۲۳ تمدید کرده‌اند.
توافقنامه جدید بر روی شناسایی سه داروی جدید تحقیقاتی (INDs) برای اهداف جدید سرطان متمرکز خواهد بود. دانش بیولوژیک تولید شده در مورد داروهای تحقیقاتی درکنار ثبت مالکیت معنوی، از طریق انتشار در مجلات دانشگاهی در دسترس عموم نیز قرار خواهند گرفت.

تاد گولوب، مدیر علمی ارشد انستیتوی Broad درمورد این همکاری گفت:

همکاری موفقیت آمیز بین ما منجر به پیشرفت‌های جالب توجهی در حوزه داروهای انکولوژی شده است. برای تولید و تجاری سازی موفقیت آمیز داروهای جدید سرطان، لازم است همزمان مهارت‌های دانشگاهی و صنعتی را در کنار هم داشته باشیم. این موضوع در نهایت به معنای شانس بیش‌تر برای کشف یافته‌های مهم و ارائه سریع این یافته‌ها است. بنابراین می‌توانیم سریع‌تر به بیماران رسیدگی کنیم.

هر دو شرکت بر تعاملات رو در رو و مداوم بین محققان خود تاکید ویژه دارند.
به عنوان مثال یک نماینده از شرکت بایر در موسسه Broad حضور دارد تا به هماهنگی پروژه‌ها و اطمینان از دسترسی سریع محققان به اطلاعات لازم کمک کند.

چاندرا راماناتان معاون بایر و رئیس یکی از مراکز نوآوری نیز در این مورد گفت:

با تمرکز بایر به آنکولوژی، ما خوشحال خواهیم شد که به وسیله این مشارکت بتوانیم اکتشافات علمی را به نتیجه‌ای حقیقی برای بیماران تبدیل کنیم. ما موسسه Broad را به عنوان یک شریک، کارآفرین و آینده نگر می‌بینیم که به ما کمک می‌کند بستری از اعتماد و ارتباط نزدیک بین دانشمندان ایجاد کنیم. به همین دلیل است که از ادامه کار خود با دانشمندان Broad برای ارائه دارو‌های جدید سرطان بسیار هیجان زده هستیم.

همکاری شرکت بایر و هاروارد در بیماری کووید ۱۹

این روزها بحث زیادی درباره صحت و سقم داده‌های علمی مربوط به بیماری همه گیر کووید ۱۹ شنیده می‌شود.
در همین راستا بایر حمایت خود را از یک کار تحقیقاتی جدید و چند ساله با مرکز داده‌های هاروارد (HDSI) اعلام کرد. این برنامه تعامل عمومی مردم با علم را بررسی خواهد کرد. به عبارت دیگر درک بهتری از چگونگی ایجاد اطمینان و یکپارچگی درمورد داده‌های علمی علوم مختلف بین مردم، ارائه می‌دهد. چراکه پیشرفت علمی برای حل چالش‎های فوری این زمان ضروری است؛ اما آمادگی و پذیرش عمومی آن‌ها نیز از اهمیتی مشابه برخورد است.

معرفی مرکز تحقیقات داده هاروارد (HDSI)

صندوق  HDSI در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد. این مرکز روش‌های آماری، رایانه‌‌ای و فعالیت‌های مختلف کاربردی را برای پیشرفت علوم داده با هم ادغام می‌کند. مرکز HDSI از طریق برنامه عضویت شرکتی خود، سازمان‌های جهانی پیشرو را به اکوسیستم خود متصل می‌کند.
هدف از این کار ایجاد فرصت‌هایی برای پیشرفت علمی، اقتصادی و اجتماعی طولانی مدت است.
بایر در ژانویه ۲۰۲۰ به این برنامه پیوست.

شرکت بایر تجاری سازی داروسازی

اولین اقدام HDSI بررسی پاسخ مردم به دانشمندان و یافته‌های علمی پدر زمان همه گیری کووید ۱۹ خواهد بود.
این یافته‌ها می‌توانند راهنمایی برای فعالیت‌های آینده باشند. یافته‌هایی که نقش علم و حقایق را در تصمیم گیری تقویت می‌کند. بایر متعهد شده است که از این طرح تحقیقاتی چند ساله با بودجه یک میلیون دلار آمریکا حمایت کند.

برخی از سایر همکاری‌های شرکت بایر

این شرکت با برخی دیگر از دانشگاه‌های مطرح جهان نیز مشارکت دارد.
از جمله آن‌ها همکاری بخش داروسازی شرکت بایر با دانشگاه آکسفورد است. این مشارکت در زمینه تولید و تجاری سازی داروهای حوزه زنان می‌باشد. تمرکز اصلی این تحقیقات بر روی آندومتریوز و فیبروم رحم است.
این همکاری در سال ۲۰۱۴ تحت عنوان قردادی دو ساله آغاز شد، اما سپس به مدت پنج سال تمدید گردید.

آندومتریوز: رشد بافت داخلی رحم در جایی بیرون از رحم

دانشگاه پیتسبورگ نیز در حال گسترش روابط خود با شرکت داروسازی بایر است. این دو شرکت یک پیمان پژوهشی برای تحقیق و توسعه در حوزه بیماری‌های قلب، ریه و خون امضا کرده‌اند. به گفته بایر این مشارکت گسترده، از مطالعات اولیه تحقیقاتی تا تولید و تجاری سازی محصولات داروسازی را شامل می‌شود. علاوه بر این، بایر همچنین از برخی کارآزمایی‌های بالینی در این دانشگاه نیز حمایت خواهد کرد. مثلا یکی از این کارآزمایی‌ها، برنامه‌ی تحقیقاتی یک محقق در حوزه بیماری کم خونی داسی شکل داسی است.

بیماری کم خونی داسی شکل

سخن پایانی

همکاری‌های شرکت بایر با دانشگاه‌ها، به موارد نام برده شده محدود نیست. بلکه بسیاری از دانشگاه‌های دیگر نیز با این غول داروسازی مشارکت دارند. در این مقاله سعی کردیم برخی از مهم‌ترین‌های آن‌ها را عنوان کنیم. اهداف این همکاری‌ها و حوزه‌های تحقیقاتی آن‌ها را نیز تا حدودی بررسی نمودیم.
مقالات مربوط به شرکت بایر به پایان رسید. اگر خواهان مطالعه مطلبی اضافه‌تر درمورد این شرکت هستید که در مقالات پیشین بررسی نشده است، می‌توانید در قسمت نظرات آن را عنوان کنید تا به آن بپردازیم.

منابع

https://media.bayer.com/
https://www.prnewswire.com/

تبلیغات دیجی کول

هاله نورسته

من هاله نورسته هستم، دانشجوى داروسازى ورودى ٩٦ دانشگاه علوم پزشكى زنجان. به حوزه كسب و كار و استارتاپ‌ها و مدیریت سلامت خيلى علاقه دارم و الان مدتى هست كه در زمينه توليد محتوا و ماركتينگ فعاليت ميكنم.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *