محصول جدید در سبد دارویی سلامت بانوان شرکت بایر

محصول جدید در سبد دارویی سلامت بانوان شرکت بایر

کدمطلب: ۹۹۰۸۰۲۰۶
شرکت بایر در روز ۹ سپتامبر اعلام کرد که معامله خریداری شرکت KaNDy Therapeutics را به پایان رسانده است. هدف Bayer از این ادغام، گسترش سبد محصولات خود در حوزه سلامت بانوان است. شرکت KaNDy بر روی یک داروی احتمالی برای کنترل و درمان علائم وازوموتور یائسگی فعالیت می‌کند. در این معامله Bayer تا کنون مبلغ ۴۲۵ میلیون دلار پیش پرداخت نموده است اما این، تازه شروع کار است!
با تیم تحلیلی دارو و سلامت شتابدهنده دارویی هنام تا پایان مقاله همراه باشید.

شرکت بایر و سلامت بانوان

Bayer یکی از رهبران صنعت داروسازی در حوزه سلامت و مراقبت‌های بهداشتی بانوان است.
این شرکت هم اکنون ۵ دارو در این حوزه در فازهای مختلف کارآزمایی بالینی دارد.
این شرکت به دنبال نوآوری و دستیابی به داروهایی در حوزه‌های کم‌تر بررسی شده است. همچنین با برنامه‌های شتابدهی متعدد، بایر همواره حامی استارتاپ‌های بوده است. مجموع این دو ویژگی، Bayer را بر آن داشت تا با تصاحب این استارتاپ‌ها تلاش‌های خود را در حوزه سلامت بانوان گسترش دهد.

استارتاپ KaNDy

شرکت KaNDy Therapeutics Ltd یک استارتاپ بیوتکنولوژی انگلیسی است که در فاز بالینی قرار داد.
این استارتاپ به تازگی نتایج تحقیقات در فاز IIb را برای ترکیب تحقیقاتی خود منتشر کرد. این داروی احتمالی که فعلا NT-814 نام دارد، آنتاگونیست گیرنده‌های نوروکینین -۱،۳ است که یافته‌های علمی نتایج مثبت درمان علائم وازوموتور متوسط تا شدید این دارو را در یائسگی نشان داده‌اند. انتظار می‌رود شروع آزمایش بالینی فاز III در سال ۲۰۲۱ باشد.
این دارو به صورت خوراکی و یک بار در روز مصرف می‌شود.

وازوموتور یائسگی

تا ۷۵% زنانِ بالای ۵۰ سال که دوره یائسگی را پشت سر می‌گذارند، علائم وازوموتور یائسگی را تجربه می‌کنند.
این علائم می‌تواند موجب ایجاد ناتوانی در افراد گردد که معمولا ۷ سال ادامه خواهد داشت. این موضوع منجر به افزایش چشمگیر هزینه‌های بهداشتی و درمانی می‌شود.

شرکت بایر بایر Bayer

مارکت و ابعاد مالی برای شرکت بایر

قطعا یکی از دلایل علاقه بایر به این استارتاپ، آینده درخشان آن است!
چراکه پیش بینی می‌شود پس از دریافت تأیید از مقامات رگولاتوری، این ترکیب فروشی بیش از ۱ میلیارد یورو در سطح جهان داشته باشد.

در صورت موفقیت، Bayer امیدوار است که این دارو سهم بازار درمان‌های جایگزینی هورمون مانند، مثل Premarin شرکت فایزر را که برای چندین دهه در بازار بوده و چندین اخطار ایمنی از جمله سرطان آندومتر و بیماری‌های قلبی دارد، به دست آورد.

شرکت بایر موظف شده است ۴۲۵ میلیون دلار را به صورت پیش پرداخت، پرداخت کند.
همچنین پس از عرضه و ورود دارو به بازار، Bayer باید مبلغ نامشخصی را به استارتاپ KaNDy Therapeutics بدهد. تا کنون تنها اعلام شده است که این مبلغ سه رقمی و به میلیون خواهد بود!

منبع

pharmaphorum

تبلیغات دیجی کول

هاله نورسته

من هاله نورسته هستم، دانشجوى داروسازى ورودى ٩٦ دانشگاه علوم پزشكى زنجان. به حوزه كسب و كار و استارتاپ‌ها و مدیریت سلامت خيلى علاقه دارم و الان مدتى هست كه در زمينه توليد محتوا و ماركتينگ فعاليت ميكنم.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *