شرکت بایر جایگاه خود را در ژن درمانی مستحکم‌تر کرد

 شرکت بایر جایگاه خود را در ژن درمانی مستحکم‌تر کرد

کدمطلب: ۹۹۰۸۰۴۰۶
یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های شرکت بایر ارائه روش‌های درمانی برای حوزه‌هایی است که هنوز نیاز به داروهای بهتر در آن‌ها احساس می‌شود. در همین راستا Bayer استارتاپ AskBio را تصاحب نموده است تا توانایی‌های بالقوه این شرکت در ژن درمانی و سلول درمانی را به تولید رسانده و در اختیار بیماران قرار دهد.هزینه این معامله ۲ میلیارد دلار در ابتدا تعیین شده است اما با دست‌یابی به موفقیت‌های بیش‌تر این مبلغ ۲ میلیارد دیگر افزایش خواهد داشت.
با تیم تحلیلی دارو و سلامت شتابدهنده دارویی هنام تا پایان مقاله همراه باشید.

معامله شرکت بایر و استارتاپ AskBio

شرکت بایر به تازگی خبر خرید استارتاپ Asklepios BioPharmaceutical را که AskBio نیز نامیده می‌شود، اعلام نمود.
این استارتاپ یک شرکت بیوداروئی مستقر در ایالات متحده است که در زمینه تحقیق، توسعه و ساخت روش‌های درمانی مبتنی بر ژن درمانی در حوزه‌های مختلف فعالیت دارد. Bayer از حقوق کامل در مورد پلتفرم ژن درمانی AskBio برخوردار خواهد بود؛ از جمله مالکیت معنوی و قرارداد CDMO (توسعه و ساخت قراردادی). این موارد، اساس مشارکت‌های آینده در زمینه درمان‌های مبتنی با آدنووویروس (AAV) که اساس استارتاپ AskBio است را نیز تعیین می‌کنند.

افزوده شدن AskBio به Bayer ، صنعت نوظهور سلول و ژن درمانی (CGT) را در این شرکت تقویت خواهد کرد.

این ادغام در ادامه تصاحب BlueRock Therapy در سال ۲۰۱۹ توسط Bayer است.
هدف این ادغام‌ها، ایجاد پلتفرم‌هایی با پتانسیل تأثیر در چندین حوزه درمانی مختلف توسط Bayer است.
بایر از طریق این اکتساب، یک پلتفرم ژن درمانی مبتنی بر آدنو ویروس (AAV) را به صنعت خود اضافه خواهد کرد که در حال حاضر کاربرد آن در حوزه‌های مختلف درمانی اثبات شده است.

ابعاد مالی معامله شرکت بایر

طبق مفاد توافق نامه مبلغ این معامله تا کنون ۲ میلیون دلار اعلام شده که شرکت بایر آن را پرداخته است.
اما با ادامه مسیر این مبلغ می‌تواند تا سقف ۴ میلون دلار افزایش یابد. میزان این افزایش پرداخت، بسته به میزان موفقیت استارتاپ AskBio در ادامه راه مشخص و پرداخت خواهد شد. انتظار می‌رود ۷۵ درصد از این پرداخت‌های احتمالی مبتنی بر موفقیت در طی ۵ سال آینده و مبلغ باقی مانده در اواخر آن پرداخت شود.

استارتاپ Asklepios BioPharmaceutical

استارتاپ Asklepios BioPharmastic یا AskBio در سال ۲۰۰۱ تأسیس شد.
این استارتاپ یک شرکت خصوصی ژن درمانی در مرحله بالینی است که به بهبود زندگی مبتلایان به اختلالات ژنتیکی می‌پردازد. پلتفرم ژن درمانی AskBio شامل یک فرآیند تولید انحصاری سلول به نام Pro10 ™ و انباری از کپسید و پروموتر آدنو ویروسی (AAV) است.

این شرکت در پارک تحقیقاتی Triangle واقع در کارولینای شمالی آمریکا مستقر است که خانه‌ی بسیاری شرکت‌های مهم و نوآور دیگر نیز می‌باشد.

استارتاپ AskBio صدها کپسید و پروموتر اختصاصی نسل سوم AAV تولید کرده است که چندین مورد از آن‌ها وارد آزمایشات بالینی شده‌اند. این شرکت با همکاری شرکت بایر که یکی از نوآوران این صنعت است، بیش از ۵۰۰ پتنت در حوزه‌های مختلف مانند تولید AAV و کپسیدهای کایمریک و خود مکمل (self-complementary) را در اختیار دارد.

شرکت بایر Bayer استارتاپ

محصولات فعلی استارتاپ AskBio شامل کاندیداهایی در مرحله پیش بالینی و بالینی برای درمان بیماری‌های زیر می‌باشد:

  • نورودژنراتیو
  • عصبی عضلانی
  • سیستم عصبی مرکزی
  • بیماری‌های قلبی عروقی و متابولیک
  • بیماری Pompe
  • پارکینسون
  • نارسایی احتقانی قلب

منبع

Bayer

تبلیغات دیجی کول

هاله نورسته

من هاله نورسته هستم، دانشجوى داروسازى ورودى ٩٦ دانشگاه علوم پزشكى زنجان. به حوزه كسب و كار و استارتاپ‌ها و مدیریت سلامت خيلى علاقه دارم و الان مدتى هست كه در زمينه توليد محتوا و ماركتينگ فعاليت ميكنم.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *