قطعه‌ای جدید در پازل ژن درمانی شرکت بایر

 قطعه‌ای جدید در پازل ژن درمانی شرکت بایر

کدمطلب: ۹۹۰۹۰۲۰۶
شرکت بایر در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به ژن درمانی داشته است.
در همین راستا به تازگی بر استارتاپ های زیادی که از این روش درمانی بهره می‌برند، سرمایه گذاری نمود. یکی از این استارتاپ ها Metagenomi است و از تکنولوژی‌هایی همچون CRISPR بهره می‌برد. شرکت Bayer به تازگی و در مراحل اولیه این استارتاپ بر آن سرمایه گذاری کرده است.

با تیم تحلیلی دارو و سلامت شتابدهنده دارویی هنام تا پایان مقاله همراه باشید تا این استارتاپ را بررسی نماییم.

سرمایه گذاری شرکت بایر بر استارتاپ Metagenomi

شرکت Metagenomi، یک شرکت ویرایش ژن نسل جدید است که توسط دانشمندان دانشگاه UC Berkeley در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد. این شرکت به تازگی سری  A تأمین مالی خود را با ۶۵ میلیون دلار به پایان رساند. این دوره توسط بازوی سرمایه گذاری شرکت Bayer که به Leaps by Bayer معروف است و همچنین Humboldt Fund هدایت شد.
گرچه Bayer و Humboldt بازیگران اصلی این معامله بودند، اما شرکت‌های دیگری نیز در این معامله نقش داشته‌اند؛ از جمله:

  • Sozo Ventures
  • Agent Capita
  • InCube Ventures
  • HOF Capital

سرمایه جمع آوری شده در این دوره توسط Bayer و سایرین ، Metagenomi را قادر می‌سازد تا سیستم‌های ویرایش ژن خود را جهت ایجاد روش‌های درمانی احتمالی گسترش دهد.
علاوه بر این، Metagenomi تحقیق و توسعه و آزمایشات بالینی محصولات خود را سریع‌تر پیش خواهد برد.

شرکت بایر Bayer استارتاپ

شرکت بایر و ویرایش ژن

 ویرایش ژن مبتنی بر CRISPR یکی از مهم‌ترین اکتشافات در سال‌های اخیر و یک فناوری مهم برای توسعه درمانی نسل بعدی است. با توانایی ویرایش DNA ، دانشمندان می‌توانند طیف وسیعی از بیماری‌ها را درمان کنند. اما هنوز موانعی برای غلبه بر آن‌ها وجود دارد؛ مانند:

✔️ انتخاب روش دارو رسانی
✔️ ایمنی زایی
✔️ حساسیت و اختصاصی بودن دارو
✔️ دسترسی به چنین داروهای ژنومی با فناوری‌های فعلی

استارتاپ Metagenomi با استفاده از الگوریتم‌های محاسباتی جهت غربالگری هزاران ژنوم از میکروارگانیسم‌ها در سراسر جهان، مجموعه‌ای اختصاصی از سیستم‌های ویرایش ژن مبتنی بر CRISPR را ایجاد کرده است. این روش از big data و علم متاژنومیک استفاده می‌کنند تا به سرعت سیستم‌های ویرایش ژن جدید را با ویژگی‌های خاص شناسایی کند. سیستم‌هایی که از فناوری‌های نسل اول پیشرفته‌تر باشند. این سیستم‌ها قابلیت‌های متفاوت‌تری دارند؛ مثلا: ویرایش دقیق ژنوم از طریق تغییرات، خاموش کردن یا یکپارچه سازی ژن. به علاوه در این سیستم‌ها عوارض جانبی کم‌تری مشاهده می‌شود.
استارتاپ Metagenomi اطلاعات دقیق و گسترده‌ای در مورد تکنولوژی‌های خود منتشر نکرده است. اما آنچه واضح است این است که مجموعه گسترده‌ای از این چنین سیستم‌های نوآورانه‌ای را برای ویرایش ژن ایجاد کرده است که پتانسیل بسیار خوبی دارند.

استارتاپ Metagenomi

شرکت بایر Bayer استارتاپ

این استارتاپ در حوزه داروهای ژنومی فعالیت دارد.
این شرکت از سیستم‌های دقیق ویرایش ژن مثل CRISPR برای پیشبرد روش‌های درمانی در زمینه انکولوژی و بیماری‌های ژنتیکی بهره می‌برد. هدف Metagenomi این است که بتواند دسترسی بیماران به فناوری‌های ویرایش ژن را بهبود بخشد.

به عقیده Bayer این هدف با ارائه روش‌های دقیق و ایمن برای استفاده در توسعه روش‌های درمانی ممکن خواهد شد.

منبع

Bayer

تبلیغات دیجی کول

هاله نورسته

من هاله نورسته هستم، دانشجوى داروسازى ورودى ٩٦ دانشگاه علوم پزشكى زنجان. به حوزه كسب و كار و استارتاپ‌ها و مدیریت سلامت خيلى علاقه دارم و الان مدتى هست كه در زمينه توليد محتوا و ماركتينگ فعاليت ميكنم.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *