خرید ۳۹ میلیارد دلاری آسترازنکا از صنعت بیوتکنولوژی

خرید ۳۹ میلیارد دلاری آسترازنکا از صنعت بیوتکنولوژی

کد مطلب: ۹۹۱۰۰۱۰۲
شرکت دارویی AstraZeneca  شنبه هفته جاری توافق کرد Alexion ، یک شرکت بیوتکنولوژی را به قیمت ۳۹ میلیارد دلار خریداری کند. با این خرید آسترازنکا داروهای بیماری‌های نادر را به سبد دارویی خود اضافه کرد. این معامله را می‌توان آخرین رویداد بزرگ سال ۲۰۲۰ در صنعت داروسازی دانست.

خرید شرکت بیوتکنولوژی الکسیون در حالی صورت می‌گیرد که آسترازنکا در آخرین مراحل آزمایش واکسن کرونا با همکاری دانشگاه آکسفورد است. این واکسن یکی از مهم‌ترین کاندیدهای واکسن کرونا در دنیا به شمار می‌آید.

با تیم تحریریه علمی شتابدهنده دارویی هنام همراه باشید.

شرکت دارویی آسترازنکا:

خرید شرکت بیوتکنولوژی توسط آسترازنکا - 1

آسترازنکا که دفتر مرکزی آن در کمبریج انگلیس است، در سال‌های اخیر تمرکز خود را به درمان‌های سرطان معطوف کرده است. به ویژه پس از آن که مدت زمان حق ثبت اختراع آن برای داروی پرفروش قبلی، یعنی Crestor به پایان رسید. در ماه جولای این شرکت ۶ میلیارد دلار برای مشارکت با شرکت دارویی ژاپنی Daiichi Sankyo پرداخت. این دو قرار است در زمینه داروهای بالقوه برای سرطان ریه و پستان مطالعه کنند.

واکسن کرونا با همکاری آکسفورد:

واکسن آسترازنکا و آکسفورد - 2

شرکت آسترازنکا این روزها به دلیل فعالیت‌های دیگری بر سر زبان‌ها افتاده است. ساخت واکسن کرونا. آسترازنکا با همکاری محققان آکسفورد در حال ساخت واکسن کرونا هستند. این دو در اواخر نوامبر اعلام کردند به نظر می‌رسد واکسن آن‌ها تا ۹۰ درصد موثر است. واکسن آسترازنکا بر خلاف برخی از کاندیداهای دیگر نظیر فایزر و مدرنا، در صورت تایید می‌تواند به سرعت در مقادیر بالا تولید شود، هر دوز آن فقط چند دلار هزینه دارد و ذخیره آن برای طولانی مدت آسان است. پس از اعتراف آسترازنکا به اشتباه کلیدی در دوز واکسن دریافت شده توسط برخی از شرکت کنندگان در مطالعه، امنیت این واکسن توسط متخصصین زیر سوال رفت. اکنون این سوال مطرح است که آیا اثرگذاری واکسن در طی آزمایشات بعدی حفظ می‌شود یا خیر.

لیست مقالات حوزه بیوتکنولوژی در بلاگ هنام:

خرید حساب شده شرکت بیوتکنولوژی:

شرکت بیوتکنولوژی الکسیون - 3

خرید شرکت الکسیون به آسترازنکا این امکان را می‌دهد تا در حوزه جدیدی فعالیت خود را گسترش دهد. ایمونولوژی. حوزه‌ای که داروهای آن برای سازندگان بسیار سودآور است. شرکت بیوتکنولوژی الکسیون که در بوستون مستقر است، به دلیل تمرکز بر روی درمان بیماری‌های نادر شناخته می‌شود. داروهای اصلی آن شامل Soliris و Ultomiris است که برای درمان اختلالات خونی به کار می‌رود. پیش بینی می‌شود این خرید منجر به افزایش دو رقمی فروش آسترازنکا تا سال ۲۰۲۵ شود. انتظار می‌رود سهامداران شرکت الکسیون حدود ۱۵ درصد از شرکت را پس از بسته شدن معامله در اختیار داشته باشند.

پاسکال سوریوت ، مدیر اجرایی آسترزنکا در بیانیه‌ای گفت: الکسیون خود را به عنوان یک رهبر در زمینه بیولوژی تثبیت کرده است و مزایای زندگی بخشی را برای مبتلایان به بیماری‌های نادر به ارمغان می‌آورد.

منبع:

nytimes.com

تبلیغات دیجی کول

ملیحه عظیمی زاده

من ملیحه عظیمی زاده هستم، دانشجوی سال سوم داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران. مدتی هست که در حوزه‌ی تولید و بازاریابی محتوا فعالیت می‌کنم و به دیجیتال مارکتینگ و سئو علاقه‌مندم.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *