تحلیل و بررسی شتابدهنده Creasphere

 تحلیل و بررسی شتابدهنده Creasphere

۶۶۰۲۳
Creasphere، یک شتابدهنده دارویی در زمینه سلامت دیجیتال است؛ که توسط شتابدهنده صاحب نام Plug and Play سیلیکون ولی، شرکت Roche و شرکت Sanofi در مونیخ ایجاد شد. تیم آن، متشکل از مشاورین و سرمایه گذا‌ر‌ها، مسیر دستیابی به موفقیت را برای استارتاپ‌ها هموار می‌سازد. این شتابدهنده، رویداد‌‌های متفاوتی برگزار می‌کند. به‌علاوه مراکز مختلفی را جهت همکاری استارتاپ‌ها، در نقاط مختلف جهان فراهم می‌کند. درنهایت، هدف خلق تغییر در خدمات سلامت می‌باشد. این شتابدهنده تاکنون ۵ دسته مختلف از استارتاپ‌ها را مورد حمایت قرار داده است. در مجموع در ۷ کشور جهان فعالیت داشته است. بیش از ۲۰ پروژه آزمایشی و بیش از ۳۵ رویداد توسط این شتابدهنده برگزار شده است.
تاکنون ۴۲ استارتاپ تایید شده و بیش از ۱۵۰معرفی انجام گرفته است.
در‌حقیقت این شتابدهنده دارویی ، نقطه عطفی برای قدرت‌نمایی نوآوری و تکنولوژی سلامت است.
با تیم تحلیلی دارو و سلامت هنام در این مقاله همراه باشید.

استارتاپ - شتابدهنده - شتابدهنده دارویی

شتابدهنده Creasphere

شتابدهنده دارویی creasphere، با شعار “تغییر خدمات سلامت” در مونیخ شکل گرفت. این شتابدهنده، نخستین بنیاد نوآوری در زمینه سلامت دیجیتال است؛ که توسط شتابدهنده صاحب نام Plug and Play سیلیکون ولی، با همکاری شرکت Roche ایجاد شد. برای این شتابدهنده، برخورداری از اکوسیستم نوآوری سیلیکون ولی و تخصص دیگر موسسین، سکوی پرتابی به سوی موفقیت، محسوب می‌گردید؛ که درنهایت این شتابدهنده را  به مرکز نوآوری سلامت در اروپا تبدیل کرد. به نحوی که امروزه به تنهایی از استارتاپ‌های بسیاری حمایت می‌کند.
در سال ۲۰۱۹، واحد خدمات سلامت مشتری شرکت Sanofi نیز به سرمایه‌گذاران این شتابدهنده دارویی پیوست.
این مشارکت در راستای تحقق اهداف creasphere شکل گرفت. هدف نهایی شامل موارد ذیل بود :

  • ایجاد فضایی برای ارائه‌ی ایده‌های آزمایشی توسط استارتاپ‌ها
  • سرمایه گذاری
  • یادگیری و به اشتراک گذاری تجربه‌ها و تسهیل گسترش جهانی

    شتابدهنده Creasphere، دارای یک تیم اصلی، تیم مشاورین، تیم حامیان اجرایی در سانی‌ویل ( کالیفرنیا ) و حامیان اجرایی در مونیخ می‌باشد.

شتابدهنده Creasphere، نقطه عطفی برای قدرت‌نمایی نوآوری و تکنولوژی سلامت است.

عناصر خدمات شتابدهنده

  • مشاوره درجهت بهبود مدل و مقیاس کسب و کار استارتاپ‌ها، با چشم‌انداز سلامت جهانی انجام می‌گیرد.
  • زمینه‌های تمرکز شتابدهنده، تمامی عناوین در زنجیره ارزش سلامت را شامل می‌شود؛ مانند بیومارکر دیجیتال، خدمات سلامت شخصی و آزمایشگاه‌های دیجیتال .
  • این شتابدهنده، شبکه ارتباطی کارآمدی را نیز برای استارتاپ‌ها فراهم می‌کند. ارتباط با رهبران در عرصه سلامت اروپا، ملاقات با سرمایه گذاران و جایگزینی با موسسین هم عقیده در لیست این امور قرار می‌گیرند.
  • نیازی به واگذاری سهام از جانب استارتاپ‌ها نمی‌باشد.
  • درمورد محل همکاری نیز، این شتابدهنده امکاناتی را فراهم کرده است؛ بدین صورت که استارتاپ ها مجبور به حضور در مونیخ نباشند. این مراکز در سیلیکون ولی، کلیولند، سائو‌پائولو، مونیخ، ابوظبی، سنگاپور، شانگهای و کیوتو قرار دارند.
استارتاپ - شتابدهنده - شتابدهنده دارویی
امکانات شتابدهنده، برای استارتاپ ها در نقاط مختلف

در همین رابطه در هنام بخوانید: معرفی CoLaborator، شتابدهنده شرکت بایر

Creasphere، حامی استارتاپ‌ها

استارتاپ‌ها نقش حیاتی در فرایند دیجیتال‌سازی صنعت خدمات سلامت، ایفا می‌کنند.

ما باور داریم که شرکت‌های با تکنولوژی سلامت نوآورانه، سزاوار دریافت برنامه اختصاصی برای تسریع موفقیت خود هستند. شتابدهنده Creasphere، به عنوان یک سکوی نوآوری، فرصت‌های توسعه کسب و کار را برای آن‌ها فراهم می‌کند؛ و بدین صورت مسیر موفقیت را برای آن‌ها هموار می‌سازد. مشاوره، برگزاری کارگاه، دستیابی به یک شبکه جهانی با هدف تغییر خدمات سلامت، از پشتیبانی‌های شتابدهنده می‌باشند.

این شتابدهنده، تاکنون ۵ گروه مختلف از استارتاپ‌ها را مورد حمایت قرار داده است. برنامه‌های مرتبط با گروه۶ از استارتاپ‌ها، در ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. این شتابدهنده، هم اکنون نیز از استارتاپ‌ها، برای ارائه ایده‌های خود، دعوت به عمل می‌آورد. به علاوه بیش از ۲۰ پروژه آزمایشی، بیش از ۳۵ رویداد توسط این شتابدهنده برگزار شده است.
درمجموع تاکنون ۴۲ استارتاپ تائید شده و بیش از ۱۵۰مصاحبه انجام گرفته است.

استارتاپ - شتابدهنده - شتابدهنده دارویی
خلاصه عملکرد شتابدهنده Creasphere

سرمایه گذاران در شتابدهنده Creasphere

همانطوری که گفته شد، سرمایه گذاران این شتابدهنده، شامل شتابدهنده صاحب نام Plug and Play سیلیکون‌ولی، شرکت Roche ( بخش تشخیصی ) و شرکت Sanofi می‌باشند.

شتابدهنده Plug and Play

این شتابدهنده، یک اکوسیستم استارتاپی جهانی است؛ که به طور ویژه در زمینه استارتاپ‌های با تکنولوژی، با رشد زودهنگام سرمایه‌گذاری می‌کند. در طی ۱۰ سال گذشته، این شتابدهنده، وسیع‌ترین سکوی نوآوری را در این سیاره خلق کرده است. این امر، با گردآوری استارتاپ‌ها، سرمایه‌گذاران و سهام موسسات انجام گرفت. این شتابدهنده در موضوعات مختلفی سرمایه گذاری می‌کند. یکی از این موضوعات، سلامت جهانی است. از زمان برگزاری گروه افتتاحیه در سال ۲۰۱۵، این شتابدهنده با مشارکت بیش از ۲۰ شرکت، در بیش از ۱۰۰ استارتاپ سرمایه گذاری کرد.

شرکت Roche

شرکت Roche، در زمینه تشخیص و دارو، با تمرکز بر علم روز و با هدف بهبود زندگی بیماران، پیشگام بوده است. این شرکت دارای نقاط قوت و پتانسیل در زمینه‌های تشخیص و دارو می‌باشد؛ این امر، آن را در بحث خدمات سلامت شخصی، در‌صدر قرار می‌دهد. استراتژِی این شرکت، خلق بهترین درمان برای هر بیمار، در بهترین روش ممکن است.
به علاوه، این شرکت برای خلق آینده‌ی خدمات سلامت دیجیتال، با هدف بهبود زندگی بیماران تلاش می‌کند.

برای تحقق این مهم، رویداد خدمات سلامت ایکس (X) هر دو سال یک بار برگزار می‌شود. همینطور مشارکت این شرکت در ایجاد شتابدهنده Creasphere نیز در همین جهت انجام گرفته است. یکی از مراکز این شرکت در پتزنبرگ، به عنوان پیشگام در زمینه سلامت دیجیتال به شمار می‌رود.

شرکت Sanofi

سانوفی یک شرکت بیوفارماسیوتیکال، با تمرکز بر سلامت بشر می‌باشد.
این شرکت با تولید واکسن، در زمینه‌ی پیشگیری از بروز بیماری فعالیت می‌کند. درمان‌های نوآورانه را خلق می‌کند. به علاوه در زمینه بیماری‌های نادر و نیز بیماری‌های مزمن فعالیت دارد. سانوفی، نوآوری را به راه‌حل‌ها در جهت خدمات سلامت، در سطح جهان تبدیل می‌کند. واحد کسب و کار خدمات سلامت مشتری سانوفی، در سال ۲۰۱۷، ۴.۸ میلیار دلار فروش داشته است.

این واحد در زمینه خدمات سلامت مشتری و راه‌حل‌های خود مراقبتی نوآورانه، جزء سه شرکت برتر قرار دارد.

راه‌حل‌های خودمراقبتی در چهار دسته جهانی طبقه بندی می‌شوند؛ شامل گلو‌درد و سرماخوردگی، آلرژی، درد، سلامت گوارشی و سلامت تغذیه‌ای می‌باشند.

استارتاپ - شتابدهنده - شتابدهنده دارویی
سرمایه گذاران شتابدهنده Creasphere

جمع‌بندی

نقش موثر شتابدهنده و استارتاپ ها در خلق نوآوری بر کسی پوشیده نیست.
به علاوه شرکت های دارویی نیز در این زمینهْ با شتابدهنده ها مشارکت می کنند. این مشارکت سه جانبه میان غول سرمایه گذاری جهان – سیلیکون ولی – و دو شرکت دارویی بزرگ Roche و Sanofi موجب خلق مرکزی شده است که نقطه عطفی میان نوآوری و تکنولوژی سلامت است.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینهْ با مقاله های بعدی ما همراه باشید.

منابع

شتابدهندهCreasphere

تبلیغات دیجی کول

دنیا کریم پور

سلام! من دنیا کریمپور هستم، دانشجوی داروسازی ورودی بهمن 94، دانشگاه آزاد تهران واحد علوم دارویی. از وقتی یادمه به نوشتن علاقه داشتم. تجربه‌هایِ جدید، من رو به وجد میارن. لازمه‌ی شروعِ خوب در هر کاری‌ اینه که هویتِ فعلیِ اون حوزه رو بشناسیم و سپس براساس داده‌های فعلی، مسیرِ بعدی رو انتخاب کنیم. تولیدِ محتوا این شناخت رو در زمینه‌های مختلف، هم برای نویسنده و هم مخاطب فراهم می‌کنه. از این جهت علاقه‌مند هستم نوشتن رو به طور هدفمند در این جهت پیش ببرم‌.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *