اندام تراشه‌های شرکت Emulate در ایستگاه فضایی!

 اندام تراشه‌های شرکت Emulate در ایستگاه فضایی!

کد مطلب: ۹۹۰۸۰۱۱۱
Emulate یک شرکت خصوصی است که بر تجارت Organ on a Chip به عنوان پلتفرم اتوماتیک زیست‌سنجی انسانی متمرکز است. این شرکت قصد دارد به یک استاندارد جدید برای شبیه سازی فیزیولوژی واقعی انسان دست یابد. در نتیجه می‌توان پاسخ‌های مربوط به داروها، مواد شیمیایی و بیماری‌ها را به طور دقیق پیش بینی کرد. از طریق نوآوری مشترک با سایر شرکت‌ها، Emulate در حال پیشرفت نوآوری، طراحی و ایمنی محصول در طیف وسیعی از کاربردها در توسعه دارو، پزشکی شخصی، کشاورزی و محصولات مصرفی مبتنی بر مواد شیمیایی است. این شرکت اخیرا در حال انجام پروژه تحقیقات اندام تراشه در ایستگاه فضایی بین المللی است.

برای آشنایی با حوزه‌های فعالیت این شرکت با تیم تحریریه علمی شتابدهنده دارویی هنام همراه باشید.

با Emulate  آشنا شوید:

organ on a chip در شرکت Emulate - 1

شرکت Emulate  یک شرکت آمریکایی است که از سال ۲۰۱۳ شروع به فعالیت کرده است. تخصص این شرکت ایجاد سیستم‌های زنده‌ای است که پیچیدگی‌های بیولوژی انسانی را شبیه سازی می‌کنند. این فرآیند منجر به بوجود آمدن بینش بی‌سابقه‌ای در مورد بیولوژی و سلامت انسان می‌شود. تیم بنیان‌گذار Emulate  پیشگام فناوری اندام تراشه در موسسه مهندسی الهام گرفته از بیولوژی Wyss در دانشگاه هاروارد هستند. این شرکت دارای مجوز انحصاری جهانی از دانشگاه هاروارد برای توسعه  فناوری اندام تراشه و سیستم‌های مرتبط است.

در هنام بخوانید: اندام تراشه ، یکی از ده فناوری برتر در حال ظهور!

محصولات اندام تراشه:

نزدیک به ۷۰ درصد از مشکلات مطالعات بالینی به دلیل پردازش ضعیف داده‌های پیش بالینی است.
پلتفرم اختصاصی این شرکت،Human Emulation System®  نام دارد. این پلتفرم سلولهای انسانی اولیه را در یک محیط فیزیولوژیک ریز اندام تراشه دارای ماتریس خارج سلولی سلول خاص قرار می‌دهد. این فناوری منجر به ارائه داده های مرتبط و قابل پردازش و ترجمه در مطالعات بالینی می‌شود. پلتفرم Human Emulation System® از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. این قسمت‌ها شامل اندام تراشه ها، سخت افزار و اپلیکیشن‌های نرم افزاری است. این پلتفرم استاندارد جدیدی را برای پیش بینی چگونگی واکنش انسان به داروها، مواد شیمیایی و غذاها به محققان ارائه می‌دهد. این روش دقت و امکان کنترل بیشتری را نسبت به کشت سلولی یا روش‌های آزمایش مبتنی بر حیوانات فراهم می‌کند.

اندام تراشه:

organ on a chip - 2

اندام تراشه این شرکت Chip-S1 نام دارد.
این اندام تراشه می‌تواند به گونه‌ای تنظیم شود که بسیاری از اندام ها، از جمله کبد، لوله پروگزیمال کلیه، روده، ریه و مغز  را شبیه سازی کند. هم‌چنین می‌تواند به عنوان بستری برای بررسی انواع بیماری‌ها مورد استفاده قرار گیرد. این اندام تراشه محیط‌های ریز سلولی پویای بدن را بازسازی می‌کند. از جمله رابط‌های بافت به بافت، جریان مواد و نیروهای مکانیکی مانند جریان و کشش. Organ on a chip در یک مقیاس مشخص طراحی می‌شود تا یک محصول استاندارد از یک اندام تراشه به محصول بعدی ارائه دهد.

واحد قابل حمل Pod-1™:

واحد اندام تراشه - 3

Pod امکان حمل ساده اندام تراشه ها را بین سخت افزار و تجهیزات تجزیه و تحلیل در آزمایشگاه فراهم می‌کند.
با استفاده از Pod می توان به راحتی اندام تراشه را حمل و روی میکروسکوپ‌های استاندارد برای تصویربرداری قرار داد. مخازن Pod به کاربران این امکان را می‌دهد تا محیط مواد مغذی را دقیقاً کنترل کنند.
هم‌چنین می‌توان دوز ترکیب و پساب اندام تراشه را برای تجزیه و تحلیل به طور دقیق کنترل کرد.

واحد کشت Zoë-CM1™:

واحد اندام تراشه - 4

این واحد کشت شرایط دقیق مورد نیاز برای کشت حداکثر ۱۲ اندام تراشه را فراهم می‌کند.
کاربران می‌توانند سرعت جریان را در کانال‌های Organ on a chip کنترل کنند. هم‌چنین می‌توان پارامترهای کشش را برای ایجاد مجدد تنفس یا حالت پریستالیس تعیین کرد.

واحد چرخشی Orb-HM1™:

واحد اندام تراشه - 5

مدولار بودن امکان نصب و اجرای آزمایشات در چندین Zoë  را فراهم می‌کند.
این دستگاه مخلوط دقیق CO₂، قدرت و کشش را برای Zoë آماده می‌سازد. Orb در صورت نیاز به توجه، هشدارهای ساده‌ای به کاربران ارائه می‌دهد. به این ترتیب به حفظ شرایط مطلوب مطالعه کمک می‌کند.

در هنام بخوانید: اندام تراشه در شرکت بیوتکنولوژی Mimetas

اپلیکیشن Source:

اپلیکیشن organ on a chip - 6

این شرکت اخیرا اپلیکیشن Source را توسعه داده است.
برنامه Source امکان مدیریت مطالعه، ویرایش پروتکل و تجزیه و تحلیل تجربی داده‌ها را فراهم می‌کند. این اپلیکیشن برای کمک به برنامه ریزی، اجرا و مدیریت آزمایشات طراحی شده است. شرکت Emulate در حال ایجاد یک اکوسیستم برای همکاری تیم‌ها با پروتکل‌های مشترک و داده‌های استاندارد است. این سیستم عامل برای جمع‌آوری، تجسم و تفسیر داده‌ها برای بهبود درک بیولوژی و بیماری‌های انسانی در حال طراحی است.

آزمایش اندام تراشه در فضا!

اندام تراشه در فضا - 7

شرکت Emulate از آزمایشگاه ملی ایالات متحده در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) برای بررسی چگونگی تأثیر جاذبه بر فیزیولوژی سد خونی ـ مغزی استفاده می‌کند. سد خونی ـ مغزی متشکل از سلول‌های اندوتلیال است که یک مرز محافظ بین بافت مغز و گردش خون بدن ایجاد می‌کند. درک بیشتر از چگونگی عملکرد این سد می‌تواند پیامدهای عمده‌ای در نحوه مطالعه و درمان بیماری‌ها داشته باشد. هم‌چنین این اطلاعات می‌تواند در ایجاد روش‌های درمانی پزشکی تغییر دهنده زندگی موثر باشد. برای اولین آزمایش در ISS ، این شرکت در حال بررسی سد خونی ـ مغزی است که سد بسیار ویژه سلول‌های اندوتلیال است. این مانع بسیار محکم است و فقط برخی موارد خاص می‌توانند از جریان خون به مغز منتقل شوند. این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است.
زیرا اگر تمام مواد شیمیایی موجود در جریان خون بتوانند به مغز منتقل شوند، مغز عملکرد خوبی نخواهد داشت.

ویدیو:

در تحقیقات آزمایشگاه ملی از پلتفرم اختصاصی Organ on a Chip استفاده می‌شود. همان طور که می‌دانیم، اندام تراشه از ساختار و عملکرد بدن انسان تقلید می‌کند. آزمایش Emulate قصد دارد اعتبار سکوی تراشه آن‌ها را برای ادامه تحقیقات آزمایش سلول‌های انسانی با اندام‌هایی مانند کبد، ریه، مغز و روده تأیید کند.

منبع:

تبلیغات دیجی کول

ملیحه عظیمی زاده

من ملیحه عظیمی زاده هستم، دانشجوی سال سوم داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران. مدتی هست که در حوزه‌ی تولید و بازاریابی محتوا فعالیت می‌کنم و به دیجیتال مارکتینگ و سئو علاقه‌مندم.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *