FDA فروش نانو نقره را به عنوان درمان کرونا متوقف کرد

 FDA فروش نانو نقره را به عنوان درمان کرونا متوقف کرد

۹۹۰۹۰۳۰۸
شرکتی که نانو ذرات نقره را به عنوان داروی درمان کرونا تولید و عرضه می‌کرد با شکایت سازمان غذا و داروی آمریکا مجبور به توقف فروش این محصول شد.
نمایندهFDA به همراه کمیسیون تجارت فدرال در ۱۹ مه سال ۲۰۲۰ نامه هشدار دهنده مشترکی را به این شرکت ارسال کرد و به این شرکت اعلام کرد که آنها در حال نقض قانون مواد غذایی، دارویی و آرایشی فدرال هستند. متهمان برخی ادعاهای خاص مربوط به محصول را حذف کردند اما در حذف سایر موارد اقدامی انجام نشد.

نانوذرات نقره به عنوان داروی کاذب درمان کرونا

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) فروش نانو ذرات نقره را به عنوان داروی کاذب درمان کرونا متوقف کرد. این کار از طریق شکایت مدنی انجام شد تا فروش این نانو ذرات متوقف شود. این شکایت در تاریخ ۱۳ نوامبر سال ۲۰۲۰ در دادگاه منطقه‌ای آمریکا در نیوجرسی ثبت شده است. براساس گزارش‌های منتشر شده بنیاد رهیافت‌های طبیعی در آمریکا یک محصول نانو نقره را به بازار عرضه کرده است، با این ادعا که این محصول نانو نقره می‌تواند به درمان، کاهش علائم و جلوگیری از بیماری کرونا کمک کند.

وزارت دادگستری به افراد اجازه نمی‌دهد که در این شرایط خاص بیماری کرونا دارویی تأیید نشده که عملکرد آن نیز به اثبات نرسیده، را به فروش برسانند. ما به همکاری نزدیک با سازمان غذا و دارو برای جلوگیری از فروش غیرقانونی این‌گونه محصولات در طی این بیماری همه گیر ادامه خواهیم داد.

جفری بوسرت کلارک، دستیار دادستان کل دادگستری آمریکا

مقابله با توزیع مواد غیر قانونی برای مقابله با کرونا

استیسی امین، مشاور ارشد سازمان غذا و دارو، می گوید: «FDA برای اجرای قانون فدرال غذا، دارو و مواد آرایشی و همچنین محافظت از مردم در برابر توزیع غیرقانونی محصولاتی که عملکرد آنها ثابت نشده است یا در درمان یا ایمن بودن آنها تردیدهایی وجود داشته باشد، دریغ نخواهد کرد و اقدامات جدی انجام خواهد داد. جلوگیری از توزیع‌کنندگان این گونه محصولات، به ویژه افرادی مانند متهمان این پرونده، که سابقه نقض قانون را نیز دارند به سرعت انجام می‌شود. متهمان این پرونده علیرغم اخطار برای اقدام داوطلبانه سریع به منظور اصلاح عملکرد خود، با توزیع محصولاتی که عملکرد آنها اثبات نشده و مصرف‌کنندگان بی‌خبر را در معرض خطر قرار می دهند به فعالیت خود ادامه داده و محصولات تقلبی برای درمان بیماری کرونا به بازار عرضه می‌کردند.»

در هنام بخوانید: نانو بادی و درمان کرونا؛ آیا معجزه ای در راه است؟

این شکایت ادعا می‌کند که متهمان داروی جدید تأیید نشده‌ای را وارد تجارت بین ایالتی کرده‌اند و ادعاهای مربوط به این نانو ذرات فاقد مدارک مبتنی بر مطالعات بالینی یا سایر مدارک معتبر است. علاوه بر این، محصول نام تجاری نامناسبی دارد.

https://foodpoisoningbulletin.com/2020/fda-stops-sales-of-nano-silver-as-false-covid-19-treatment/

تبلیغات دیجی کول

سروش سراب هرسینی

من سروش سراب هرسینی هستم. سردبیر تیم تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *