بزرگترین کمپانی‌های فعال در صنعت لیپوزوم (۱)

بزرگترین کمپانی‌های فعال در صنعت لیپوزوم (۱)

یکی از اقداماتی که قبل از ورود به صنعت نیاز است که انجام گیرد، شناسایی بازیگران اصلی آن صنعت است. صنعت داروسازی نیز از این قضیه مستثنی نیست. هنگامی که شما قرار است دارویی در سطح بین جهانی بسازید، پس بهتر است ابتدا رقبای خود را و زمینه فعالیت هر یک از رقبای خود را بشناسید. در ادامه، در تحریریه هنام، شما با بزرگترین کمپانی‌های فعال در زمینه صنعت لیپوزوم و نانوذرات آشنا خواهید شد.

در هنام بخوانید: فناوری لیپوزوم | تحولی در سیستم‌های دارورسانی

شرکت فناوری لیپوزوم Versantis

شرکت Versantis، یک شرکت دارویی است که در حال توسعه‌ی یک پلت فرم ابتکاری جذب دارو برای درمان مسکرات تهدید کننده زندگی است. این سیستم لیپوزومی، جهت کاهش اثر سمیت داروهایی است که اثرات جانبی آن‌ها بالا می‌باشد.  توسعه این شرکت در این ۵ ساله بازه زمانی پس از تاسیس بسیار چشم‌گیر بوده است. این شرکت در ۵ سال گذشته اولین داروی نجات بیماران مبتلا به بیماری حاد کبدی  که میزان مرگ و میر در آنها بیشتر از ۵۰ درصد است را تجاری کرده است. نام این دارو VS-01 می‌باشد.

VS-01: این دارو یک مایع درون صفاقی است که تقویت کننده دفع متابولیت‌های سمی جمع شده در سیروز کبدی می‌باشد. به طور دقیق‌تر، VS-01 آمونیاک را از بدن پاک می‌کند، که متابولیت اصلی نوروتوکسیک است و منجر به انسفالوپاتی کبدی می‌شود. این دارو، اولین دارویی است که برای مراقبت همزمان سه اندام هدف (مغز، کبد و کلیه) در بیماری حاد کبدی مورد تایید قرار گرفته و هم اکنون نیز استفاده می‌شود.  

شرکت فناوری لیپوزوم Versantis

شرکت فناوری لیپوزوم Precision Nanosystems 

 Precision NanoSystems از شرکت های فعال در زمینه تولید و فروش ابزارهای خودکار و کارتریج‌های میکروسیال همراه (the NanoAssemblr system) برای ساخت فرمولاسیون نانوذرات لیپیدی است. NanoAssemblr انقلابی در توسعه و استفاده از لیپوزوم‌ها، نانو امولسیون‌ها و سیستم‌های siRNA-LNP ایجاد کرده است. کنترل عالی نانوذرات تشکیل شده توسط فناوری میکروسیال، فرمولاسیون ساده نسل بعدی سیستم‌های LNP را فراهم می‌کند؛ از جمله نانوذرات لیپیدی “اندازه محدود” (lsLNP) که به عنوان “کوچکترین ساختارهای پایدار انرژی از نظر سازگاری با خصوصیات بسته بندی مولکول‌های تشکیل دهنده”. تعریف می شوند.

شرکت فناوری لیپوزوم Precision Nanosystems

شرکت فناوری لیپوزوم Liposoma BV

در LIPOSOMA، محصولات لیپوزومی را برای کاربردهای علمی و فنی تولید می‌کنند. همچنین لیپوزوم‌ها را به عنوان پایه‌ای برای ویتامین و محصولات بهداشتی white label و سالم تولید می‌کنند. این شرکت، قادر به مهندسی طیف گسترده‌ای از محصولات لیپوزومی است که حاوی پیچیده ترین ترکیبات هستند. فعالیت‌های اصلی در این شرکت،مطالعات امکان سنجی، فرمول بندی، توسعه، ساخت، توصیف و کنترل کیفیت محصولات لیپوزومی است. محصولات LIPOSOMA در سراسر جهان توسط دانشگاه‌های معتبر، موسسات تحقیقاتی خصوصی و شرکت‌های دارویی استفاده می‌شود.

شرکت فناوری لیپوزوم Liposoma BV

در هنام بخوانید: بررسی داروهای مبتنی بر لیپوزوم (قسمت اول)

شرکت ANALYTICAL BIOLOGICAL SERVICES, INC

این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین ارائه دهنده جهانی محصولات و خدمات بیولوژیکی سفارشی در جهان شناخته می‌شود. از محصولات تولیدی توسط این شرکت می‌توان به محیط‌های کشت سلول، مهندسیcell_line (رده سلول)، نمونه‌های زیستی انسانی، آماده سازی و تجزیه و تحلیل سلول و بافت، و ذخیره سازی نمونه و تدارکات را نام برد. اغلب، مشتری‌های این شرکت شامل دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی می‌باشد. هدف اصلی این شرکت تهیه سلول‌ها و بافت‌های با کیفیت بالا است که پیش نیاز تحقیقات هستند.

شرکت ANALYTICAL BIOLOGICAL SERVICES, INC

شرکت GP-PHARM, S.A

GP-Pharm یک شرکت از گروه Lipotec است. این شرکت در تحقیق ، توسعه دارویی ، تولید و بازاریابی محصولات دارویی برای استفاده تزریقی متمرکز شده است. این شرکت تاکنون حدود ۱۹ محصول را روانه بازار کردند. از جمله محصولات این شرکت می‌توان به LUTRATE® (جهت درمان سرطان پیشرفته پروستات)، NICTUR® (اولین محلول خوراکی دسموپرسین در بازار جهت درمان شب ادراری)، Carbetocina GP-PHARM (اکسی‌توسین)و… اشاره کرد.

شرکت GP-PHARM , S.A

شرکت Encapsula NanoSciences

Encapsula NanoSciences یک شرکت تخصصی متمرکز بر ارائه تحقیق، توسعه و تولید لیپوزوم جهت تولید نانوذرات مبتنی بر لیپید است. Encapsula به طور معمول  لیپوزوم در مقیاس آزمایشگاهی فراهم می‌کند. یعنی لیپوزوم های کپسوله ی دارویی را برای مشتریان و دانشگاه ها و آزمایش های تحقیقات صنعتی تامین می‌کند. از جمله محصولات این شرکت می‌توان به  Clodrosome®، Encapsome®، Doxosome™، Immunosome™، Immunodox™، mmunogene™، Immunofluor™، Genesome™، Fluoroliposome™، Atpsome™،  Cellsome™و Cosmesome™ اشاره کرد.

این شرکت جدیدا دو خط تولید، جهت تولید محصولات خوراکی را نیز راه اندازی کرده است. در این خط تولید دو محصول با نام‌های NanoLife Nutra جهت استفاده حیوانات خانگی و NanoLife Tonics جهت استفاده انسانی تولید شده و روانه بازار شده است.

شرکت Encapsula NanoSciences

شرکت VASCULAR BIOSCIENCES

Vascular Biosciences   (VBS) یک شرکت تجهیزات پزشکی و بیودارویی در California  و North Carolina است و با تمرکز بر توسعه‌ی درمان‌هایی برای بیماری‌های قلبی عروقی و التهابی، که به سختی قابل درمان هستند – علت اصلی بیماری‌های جدی و مرگ در کشورهای صنعتی –  فعالیت می‌کند. در VBS ، بر روی دلایل ذاتی و مکانیزم بیماری تمرکز شده است تا پایه‌ای برای مجموعه‌ای قوی از داروهای هدفمند نسل بعدی ، دستگاه‌های مداخله‌ای (Interventional) و تشخیص‌های مولکولی شخصی ایجاد کند.

تلاش این مجموعه برای یافتن راه حل‌های بهتر برای درمان بیماری‌های مبتنی بر عروق منجر به اولین و تنها روش نمونه برداری بیوپسی endoarterial در جهان شده است که نیازی به جراحی تهاجمی ندارد. علاوه بر این ، وقتی بیوپسی‌های endoarterial با تکنیک‌های تشخیصی مولکولی ترکیب می‌شود، عصر جدیدی در تشخیص و درمان بیماری‌های عروقی امکان پذیر می‌شود، دوره ای که میتوان اثرات مولکولی زمینه ساز برای بیماری عروقی هر بیمار را شناسایی کرد و می‌توان روش‌های درمانی برای دقیق هدف قرار دادن مسیرهای منحصربه فرد بیماری هر بیمار تجویز کرد.

سایت شرکت: http://vascularbiosciences.com/

تصویر

در هنام بخوانید: بررسی داروهای مبتنی بر لیپوزوم (قسمت دوم)

شرکت LIPELLA PHARMACEUTICALS, INC

داروهای Lipella در حال توسعه درمان های مبتنی بر لیپوزوم هستند که به سندرم مثانه دردناک ، مثانه بیش فعال و سرطان سطحی مثانه رسیدگی می‌‎کنند. از محصولات این شرکت می‌توان به LP_10 اشاره کرد. این دارو جهت درمان سیستیت هموراژیک است و در فاز سوم از کارآزمایی خود است. سایر محصولات این شرکت مانند، LP_310، LP_210، LP_007 و LP_20 در مراحل تست حیوانی هستند. 

شرکت لیپوزوم Nanovex Biotechnologies

Nanovex Biotechnologies SL، یک شرکت ابداعی مبتنی بر فناوری از دانشگاه Ovideo است که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و طیف گسترده‌ای از خدمات و محصولات را در زمینه فناوری نانو ارائه می‌دهد. فناوری این شرکت با موفقیت در بسیاری از زمینه‌ها از جمله: R&D برای درمان‌ بیماری‌های جدید، تولید مواد مغذی یا غذاهای کاربردی و تولید لوازم آرایشی و محصولات آرایشی_بهداشتی استفاده شده است. این شرکت، به لطف دانش و تجربه‌ی خود، یک سیستم نوآورانه مبتنی بر لیپوزوم‌های بسیار پیشرفته برای پاکسازی پوست از ترکیبات آرایشی ایجاد کرده است. علاوه بر این، لیپوزوم‌های بسیار پیشرفته این شرکت، ترکیب کپسوله شده را در لایه‌های هدف آزاد می‌کنند و همزمان به وسیله‌ی ترکیب بیومیمتیکی خود، ضمن آبرسانی به پوست، لایه‌های محافظتی  پوست را بازسازی می‌کنند. از محصولات این شرکت می‌توان به CARBOXYL PEGYLATED GOLD NANOPARTICLES CONJUGATION KIT، Pronanosome، Pronanosome termo و … اشاره کرد.

شرکت انحصاری لیپوزوم دانشگاهی DC4U

DC4U BV یک شرکت انحصاری از مرکز پزشکی دانشگاه VU است. DC4U یک شرکت علوم زیستی است که در حال توسعه فناوری هایی است که قادر به جهت دهی به پاسخ ایمنی انسان هستند. فناوری GlycoDCTM می‌تواند سیستم ایمنی بدن را از طریق هدف گیری خاص سلول‌های دندریتیک توسط ترکیبات آنتی ژن اصلاح شده گلیکان تقویت یا سرکوب کند. زمینه‌های کاربرد شامل: واکسن‌های سرطانی درمانی، درمان آلرژی، آلرژی غذایی، واکسن‌های پیشگیری کننده، درمان های اتوایمیون، و داروهای التهابی است.

منبع:

https://www.ventureradar.com/keyword/liposomes

تبلیغات دیجی کول

سروش سراب هرسینی

من سروش سراب هرسینی هستم. سردبیر تیم تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *