بزرگترین کمپانی‌های فعال در صنعت لیپوزوم (۲)

 بزرگترین کمپانی‌های فعال در صنعت لیپوزوم (۲)

یکی از اقداماتی که قبل از ورود به صنعت نیاز است که انجام گیرد، شناسایی بازیگران اصلی آن صنعت است. صنعت داروسازی نیز از این قضیه مستثنی نیست. هنگامی که شما قرار است دارویی در سطح بین جهانی بسازید، پس بهتر است ابتدا رقبای خود را و زمینه فعالیت هر یک از رقبای خود را بشناسید. در ادامه، در تحریریه هنام، شما با بخش دوم از بزرگترین کمپانی‌های فعال در زمینه صنعت لیپوزوم و نانوذرات آشنا خواهید شد.

در هنام بخوانید: بزرگترین کمپانی‌های فعال در صنعت لیپوزوم (۱)

شرکت تکنولوژی لیپوزوم Beijing Tide:

داروسازی Beijing Tide محصولات دارویی را تحقیق، توسعه، تولید و به فروش می‌رساند. این شرکت بر روی میکروسفرهای لیپیدی، لیپوزوم‌ها، محصولات بیولوژیک و پچ‌های موضعی متمرکز است و دارای چندین فناوری اصلی است. از محصولات کلیدی این شرکت می‌توان به محصولات جهت تقویت سلامت عروق قلبی و مغزی شامل، Kaishi ، Kaina  و Kaiyu اشاره کرد. از دیگر محصولات این شرکت سه محصول Debaian، Zepusi، Deyou  است که جهت تقویت ایمنی ارتوپدی و روماتیسمی به کار می‌رود. دو محصول Kaifen  و Debaining اثرات ضد درد دارند.

شرکت تکنولوژی لیپوزوم Beijing Tide:

شرکت تکنولوژی لیپوزوم NanoGenics Ltd:

NanoGenics یک شرکت درمانی برتر در حوزه siRNA است. این شرکت به تولید داروهای خاموش کننده ژن پیشرفته با استفاده از فناوری اختصاصی تحویل ژن به نام LipTide که محصول خود این شرکت است، می‌پردازد. این شرکت ماموریت خود را انقلابی در درمان سرطان و بیماری‌های فیبروتیک از طریق تحویل دقیق siRNAهای درمانی، با استفاده از فناوری اختصاصی تحویل ژن است، می‌داند.

 LipTide اولین نمونه در نوع خود است. از نظر فنی، LipTide یک نانوذره پپتید مصنوعی است که عمدتا از پپتیدها تشکیل شده است. این سازه آن را از نمونه‌های گذشته منحصر به فرد می‌کند. LipTide یک سیستم تحویل داروی انعطاف پذیر است. از پپتیدهای سطحی مختلف می توان برای اتصال با انواع مختلف سلول هدف استفاده کرد. از روش‌های مختلف می‌توان برای تجویز این سیستم استفاده کرد، مانند تزریق در جریان خون یا استنشاق از طریق ریه‌ها.

شرکت تکنولوژی لیپوزوم NanoGenics Ltd

شرکت تکنولوژی لیپوزوم Synthelis:

کمپانیSynthelis   یک شرکت بیوتکنولوژی مستقر در گرنوبل فرانسه است. تخصص اصلی این شرکت در زمینه تولید، خالص سازی و تغییر خصوصیات پروتئین ها است و به لطف حق امتیاز در فناوری cell_free، در پروتئین‌های غشایی و سایر پروتئین‌های دشوار بیان، تخصص پیدا کرده است. این شرکت از دانشگاه Grenoble Alps پشتیبانی می کند.Synthelis با استفاده از خدمات کاملاً شخصی و کاتالوگ آنلاین پروتئین،  به شرکت‌های دارویی، شرکت‌های بیوتکنولوژی و تیم‌های دانشگاهی در برنامه‌های مختلفی که قبلاً موفق بوده‌اند، کمک می‌کند؛ از جمله؛ تشخیص آزمایشگاهی، زیست شناسی ساختاری، تولید واکسن، توسعه آنتی بادی و تحویل پروتئین.

شرکت تکنولوژی لیپوزوم Synthelis

شرکت تکنولوژی لیپوزوم BBB Therapeutics:

 یک شرکت دارویی است که هدف آن تولید داروهای است که بر روی مغز اثر گذاری دارد. این شرکت از فناوری‌های پلتفرم خود برای مشارکت با داروهای معتبر و موجود در بازار استفاده می کند. این شرکت محصولی در فاز I برای درمان تومورهای مغزی در دست تولید دارد.

در هنام بخوانید: بررسی داروهای مبتنی بر لیپوزوم (قسمت اول)

NanoTemper Technologies:

کمپانی: NanoTemper Technologies یک شرکت با تکنولوژی بالا در سطح جهان است که راه حل‌هایی برای تجزیه و تحلیل بیومولکولی ارائه می‌دهد. NanoTemper در سال ۲۰۰۸ و پس از دیدار استفان و فیلیپ در دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیانس-مونیخ آغاز به کار کرد. در آن زمان ، اثر ترموفورز در جامعه علوم زندگی شناخته شده نبود ، اما استفان و فیلیپ می دانستند که این مهم است. آنها که با کاستی های تکنیک های فعلی تحقیق در مورد پروتئین روبرو شده بودند ، روشی به نام MicroScale Thermophoresis را ارائه دادند که بسیار حساس بود و محققان را یک گام به تولید سریعتر داروهای بهتر نزدیک می کرد. هم اکنون، NanoTemper بیش از ۱۵۰ کارمند دارد که دارای ۱۳ نمایندگی در در سراسر جهان از جمله آلمان، انگلیس، لهستان، دانمارک، بلژیک، هلند، اسپانیا، فرانسه، ایالات متحده آمریکا، برزیل، روسیه، چین و هند است.

NanoTemper Technologies logo

InnoPharma:

یک شرکت توسعه محصول استریل است که بر توسعه محصولات دارویی ویژه و نوآورانه در انواع تزریقی و چشم پزشکی متمرکز است. این شرکت دارای مجموعه گسترده‌ای از محصولات در دست تولید است که شامل فرمولاسیون‌هایی از جمله محلول‌ها، سوسپانسیون‌ها، لیوفیلیزه‌ها، امولسیون‌ها، لیپوزوم‌ها، میسل‌ها و کمپلکس‌های لیپیدی است. این شرکت دارای زیرساختی جامع برای توسعه محصولات خود در سطح پیشرفته ترین تجهیزات تحقیق و توسعه در نیوجرسی، با قابلیت مدیریت مولکول‌های قوی و سمیت سلولی است.

InnoPharma logo

SAW Instruments GmbH

کمپانی SAW Instruments GmbH ابزارهای آزمایشگاهی مبتنی بر بیوسنسور را برای تحقیق طراحی کرده و به فروش می‌رساند. بازار هدف این شرکت، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی علوم زیستی و بیوتکنولوژی است. در یک رویکرد منحصر به فرد، فناوری انحصاری SAW Instruments به جای روش‌های سنتی نوری مانند SPR از امواج صوتی سطحی استفاده می‌کند. این سیستم بسیار حساس ارائه می‌شود که استفاده از آن ساده است و برخلاف رویکردهای SPR، با وجود ماتریس‌های نمونه پیچیده یا کثیف همانند سرم، خون، کشت‌های ایزوله‌ای یا براث‌های تخمیر تداخل ندارد. این محصول در مقایسه با سایر فناوری‌های بیوسنسور از موقعیت منحصر به فردی برخوردار است، از این نظر که قادر به اندازه گیری پروتئین در سلول‌ها، غشاها و لیپوزوم‌ها با استفاده از “پارامتر دامنه” برای تشخیص تغییرات ساختاری است. این شرکت در زمینه فناوری بیوسنسور بدون برچسب، SAW Instruments بیش از ده سال تجربه دارد.

در هنام بخوانید: بررسی داروهای مبتنی بر لیپوزوم (قسمت دوم)

PolyMASC Pharmaceuticals PLC

فن آوری های پگیلاسیون و لیپوزوم‌های اختراع شده PolyMASC به آنها کمک کرد تا اولین دانشگاهی باشند که در سال ۱۹۹۵ به بازار سرمایه گذاری راه پیدا کنند. این شرکت در سال ۲۰۰۰ با Valentis Inc ادغام شد.

در ژوئیه ۲۰۰۷، Urigen Pharmaceuticals Inc یک ادغام معکوس با Valentis Inc انجام داد، Urigen Pharmaceuticals یک شرکت دارویی ویژه است که به توسعه و تجاری سازی محصولات درمانی برای اختلالات ادراری اختصاص دارد.

نتیجه گیری:

شرکت‌های بزرگ و متعدد زیادی هستند که امروزه درحال کار بر روی لیپوزوم‌ها و فراورده‌های لیپوزومی هستند. برخی از این کمپانی‌ها صرفا و به صورت کاملا اختصاصی بر روی لیپوزوم‌ها و فرآورده‌های مختلف لیپوزومی کار می‌کنند و برخی دیگر بخشی از تولیدات خود را منوط به لیپوزوم‌ها کرده‌اند. از این بین، تکنولوژی لیپوزوم‌ها هنوز به طور گسترده وارد شرکت‌ها و کمپانی‌های ایرانی نشده است. باتوجه به اهمیت لیپوزوم‌ها در داروسازی نوین، این همت را می‌طلبد که سرمایه داران ایرانی در این حوزه بیشتر سرمایه گذاری کنند.

تبلیغات دیجی کول

سروش سراب هرسینی

من سروش سراب هرسینی هستم. سردبیر تیم تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *