تلاش برای یافتن راه های بهتر با کمک لیپوزوم هادر VBS

تلاش برای یافتن راه های بهتر با کمک لیپوزوم هادر VBS

شرکت Vascular Biosciences یک شرکت تجهیزات پزشکی و بیودارویی حوزه لیپوزوم ها در California  و North Carolina است و با تمرکز بر توسعه‌ی درمان‌هایی برای بیماری‌های قلبی عروقی و التهابی، که به سختی قابل درمان هستند – علت اصلی بیماری های جدی و مرگ در کشورهای صنعتی – فعالیت می‌کند. در VBS، بر روی دلایل ذاتی و مکانیزم بیماری تمرکز شده است تا پایه‌ای برای مجموعه‌ای قوی از داروهای هدفمند نسل بعدی، دستگاه‌های مداخله ای (Interventional) و تشخیص‌های مولکولی شخصی با کمک لیپوزوم ها ایجاد کند.
در ادامه و در تحریریه هنام بیشتر با این شرکت و محصولات این شرکت آشنا خواهیم شد.

تلاش این مجموعه برای یافتن راه حل‌های بهتر برای درمان بیماری‌های مبتنی بر عروق منجر به اولین و تنها روش نمونه برداری بیوپسی endoarterial در جهان شده است که نیازی به جراحی تهاجمی ندارد. علاوه بر این، وقتی بیوپسی‌های endoarterial با تکنیک‌های تشخیصی مولکولی ترکیب می‌شود، عصر جدیدی در تشخیص و درمان بیماری‌های عروقی امکان پذیر می‌شود، دوره‌ای که می‌توان اثرات مولکولی زمینه ساز برای بیماری عروقی هر بیمار را شناسایی کرد.
می‌توان روش‌های درمانی برای دقیق هدف قرار دادن مسیرهای منحصربه فرد بیماری هر بیمار تجویز کرد.

در هنام بخوانید: بزرگترین کمپانی‌های فعال در صنعت لیپوزوم (۱)

آقای David Mann به عنوان بنیانگذار Vascular Biosciences و VBS دارویی، از زمان تأسیس به ترتیب در سال‌های ۱۹۹۵ و ۲۰۰۴ ، آنها را رهبری کرده است. آقای Mann مخترع کاتتر بیوپسی endoarterial و کشف کننده سودمندی پپتید CAR برای فشار خون ریوی، سپسیس و سایر بیماری‌ها است. آقای Mann بیش از ۳۰ حق اختراع اعم از ایالات متحده و سایر  کشورها را دریافت کرده است، نویسنده ۱۸ نشریه علمی است و به او ۱۰ عنوان کمک هزینه تحقیقاتی اهدا شده است.
David Mann دارای مدرک مهندسی فیزیک از دانشگاه Colorado ، Boulder است.

محصولات و خدمات شرکت حوزه لیپوزوم VBS:

  • بخش VBS دارویی که از شرکت‌های تابعه Vascular Biosciences است، درمان‌های انتخابی بیماری مرتبط با لیپوزوم ها را برای بیماری‌های جدی ایجاد می‌کند. کاندید اصلی درمانی، پپتید CARSKNKDC (CAR) ، یک الگوی جدید در درمان هدفمند است. CAR ترجیحاً بافت بیمار را در خود جای داده و به آن نفوذ می‌کند در حالی که به طور انتخابی اثربخشی روش‌های درمانی همزمان را نیز افزایش می‌دهد. در مدل‌های پیش بالینی، CAR می‌تواند با افزایش تحویل هدفمند داروها، درمان‌های فشار خون ریوی را به طور انتخابی افزایش دهد، بقای سپسیس را افزایش دهد، اثر دارو را بهبود بخشد و عوارض جانبی سیستمیک را کاهش دهد.
  • VBS مداخله‌ای (Interventional)، یک بخش از  Vascular Biosciencesاست.
    این شرکت اولین کاتتر بیوپسی  endoarterial  جهان را توسعه و تولید می‌کند.
    این بخش برای دسترسی منحصربه فرد به اطلاعات حیاتی سلول از عروق طراحی شده است.
    در نتیجه این بخش به پزشکان این امکان را می‌دهد تا به کمک لیپوزوم ها، هر بیمار را با توجه به روند بیماری عروقی زمینه‌ای آنها رمزگشایی و درمان کنند.
  • VBS تشخیص مولکولی نیز بخشی از Vascular Biosciences است، که از طریق آنالیز مولکولی نمونه‌های بیوپسی endoarterial، پروفایل‌های گسترده‌ای از بیماری عروقی را تولید می‌کند. پروفایل عروقی امکان تشخیص سریع‌تر و قطعی‌تر، تطبیق بهتر درمان با بیماری، درمان‌های شخصی و هدفمند و پیش بینی و جلوگیری از حوادث ناگوار سلامتی را فراهم می‌کند.

خط تولید محصولات حوزه لیپوزوم این شرکت:

در Vascular Biosciences،  تحقیق و توسعه بر روی بیماران ناخوش با نیازهای پزشکی تأمین نشده و لیپوزوم ها، تمرکز شده است. VBS در حال انجام درمان‌هایی برای بیماری های جدی است و به ارائه فناوری‌های زیست پزشکی نوآورانه اختصاص داده‌اند که به نفع بیماران نیازمند در سراسر جهان است.

 Vascular Biosciences توسط همکاران صنعت خود به عنوان امیدوار کننده ترین خط در صنعت بیوتکنولوژی، مشخص شد. خط محصول فعلی به چهار حوزه تقسیم شده است : CAR Adjuvant  ، CAR لیپوزوم ، کاتتر بیوپسی Endoarterial (EABx) و عوامل تصویربرداری هدفمند.

بررسی پپتید CAR

پپتید CAR یک پپتید حلقوی ۹ آمینواسیدی است که به طور انتخابی بافت‌های بیمار را هدف قرار داده و به آنها نفوذ می‌کند. در حالی که اثربخشی سایر روش‌های درمانی را نیز افزایش می‌دهد. نشانه‌های فشار خون ریوی، سپسیس، ژن درمانی، لیپوزوم درمانی، بیماری کلیوی، کشکسی (لاغری مفرط) و COVID-19، می تواند استفاده از CAR adjuvant را برانگیزد.
نشانه‌های اصلی برای پپتید CAR فشار خون ریوی برای استفاده مزمن و COVID-19 و سپسیس ، برای درمان حاد است.

در هنام بخوانید: بزرگترین کمپانی‌های فعال در صنعت لیپوزوم (۲)

VBS همچنین به ترتیب در حال توسعه یک فرمولاسیون هدفمند و قابل استنشاق از دو داروی fasudil و DETA NONOate (DN) – به ترتیب یک مهار کننده rho-kinase و یک دهنده اکسید نیتریک (NO) –  به عنوان یک درمان جدید برای فشار خون ریوی است.

یک روش ترکیبی!

این روش ترکیبی، هر دو دارو را در لیپوزوم های اصلاح شده با پپتید CAR کپسوله و محصور می‌کند.
این کار انجام میشود تا ترجیحاً در عروق ریوی فشار خون بالا تجمع یابد.
در مجموعه‌ای از مطالعات پیش بالینی، همکاران نشان داده‌اند که لیپوزوم های اصلاح شده با CAR حاوی fasudil و DN باعث کاهش میانگین فشار شریانی ریوی (mPAP) می‌شوند که این امر سبب بهبود ویژگی‌های مختلف بازسازی شریانی ریوی می‌شود.

لیپوزوم های CAR در حال حاضر در مسیر IND قرار دارند.
ترجمه بالینی این درمان ترکیبی همچنین لیپوزوم‌های CAR  از  fasudil-plus-DN  را به عنوان یک گزینه درمانی جدید و قابل استنشاق برای بیماران مبتلا به فشار خون ریوی ایجاد می‌کند.  به طور خاص عروق ریوی فشار خون بالا را هدف قرار دهد و مزایای درمانی هم افزایی را از طریق مسیرهای دهنده ی  Rho A / Rho kinase و NO ، بدون عوارض جانبی نامطلوب افزودنی برای اتساع عروق سیستمیک فراهم کند.
از لیپوزوم‌های CAR می‌توان برای ارائه درمان‌های COVID-19 استنشاقی و داخل وریدی نیز استفاده کرد.

استفاده از یک کاتتر بیوپسی

Vascular Biosciences از FDA برای استفاده از کاتتر بیوپسی Endoarterial برای بیوپسی از شریان ریوی در بیمارانی که فشار خون شریانی ریوی گروه ۱ دارند، تایید دستگاه بشردوستانه (HUD) را دریافت کردند. تعیین HUD، کاتتر EABx  را به عنوان یک وسیله پزشکی قرار می‌دهد که در درمان یا تشخیص یک بیماری نادر به نفع بیماران است.

توسعه یک درمان هدفمند مرتبط با لیپوزوم

VBS همچنین در حال توسعه یک درمان هدفمند مرتبط با لیپوزوم برای کاهش میزان مرگ و میر بیماران COVID-19 است. یک مطالعه اخیر که بیماران COVID-19  را در بیمارستان مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، نشان داد که ۴۲٪ از بازماندگان و ۱۰۰٪ افراد غیر زنده، به عنوان بخشی از پیشرفت بیماری، دچار سپسیس شده‌اند. در آزمایش‌های قبلی، درمان کورتیکواستروئیدهای CAR + با دوز کم در موش‌های سپتیک LPS میزان بقای ۴۸ ساعته را از ۲۱٪ به ۹۰٪ نسبت به موش‌های LPS درمان نشده افزایش داد.
این میزان بقا بیشتر از موش‌های صحرایی LPS تحت درمان با کورتیکواستروئیدها به تنهایی در همان دوز (۳۰٪) بود.

نتایج مشابهی در مدل سپسیس ۲-CLP مشاهده شد.
زیرا CAR + درمان با داروهای کورتیکواستروئید با دوز کم ۴۰ ساعت بقا را از ۰٪ در گروه های درمان نشده و تحت درمان با HCT به ۸۰٪ افزایش داد. در حال حاضر ، FDA استفاده از دگزامتازون ، کورتیکواستروئید، را در بیماران COVID-19 که تهویه مکانیکی دارند توصیه می‌کند. VBS برای افزودن CAR به استاندارد مراقبت از استروئیدها با دوز پایین فعلی، درحال پیگیری سریع است.
هدف از افزودن CAR به درمان دگزامتازون افزایش میزان بقای بیماران COVID-19 است.

منبع

تبلیغات دیجی کول

سروش سراب هرسینی

من سروش سراب هرسینی هستم. سردبیر تیم تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *