قراردادی برای توسعه، بازاریابی و تولید دارو ضدعلائم یائسگی

قراردادی برای توسعه، بازاریابی و تولید دارو ضدعلائم یائسگی

مقدمه

شرکت ادونت لایف ساینسز یکی از محصولات در دست توسعه شرکت کاندی، از شرکت‌های زیرمجموعه ادونت ساینسز، را در قالب قراردادی به شرکت بایر و شتابدهنده دارویی آن واگذار کرد تا بایر فاز سوم کارآزمایی بالینی این دارو را ادامه داده و بتواند داروی ضدعلائم یائسگی را تجاری‌سازی کند.

شرکت ادونت لایف ساینسز (Advent Life Sciences) از فروش محصول شرکت کاندی تراپیوتیکس (KaNDy Therapeutics) به شرکت بایر (Bayer) مبلغ ۴۲۵ میلیون دلار پیش‌پرداخت دریافت کرد.

کاندی تراپیوتیکس از شرکت‌های زیرمجموعه ادونت لایف ساینسز است که یک گزینه درمانی خوراکی غیرهورمونی برای زنان در دوره یائسگی دارد که هنوز در مرحله کارآزمایی بالینی است.

در همین رابطه در هنام بخوانید: جذب سرمایه شتابدهنده برای توسعه پلتفورم ایمنی‌ درمانی

ادونت لایف ساینس تولید دارویی ضد علائم یائسگی

ادونت لایف ساینس یک شرکت‌ اروپایی در زمینه سرمایه‌گذاری در بخش علوم زیستی و دارویی است. این شرکت علاوه‌بر دریافت مبلغ ۴۲۵ میلیون دلار، احتمالا تا مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار بتواند تا راه‌اندازی این فناوری در شرکت بایر و شتابدهنده دارویی آن دریافت کند و بعد از آن نیز احتمالا یک درآمد چند صد میلیون دلاری دیگر در انتظار این شرکت باشد.

کاندی به تازگی فاز دوم کارآزمایی بالینی روی داروی NT-814 را به پایان رسانده است، داروی خوراکی که برای مصرف یک بار در روز طراحی شده و حاوی ضدگیرنده نوروکینین ۱ و ۳ است. این دارو به‌منظور درمان علائم مکرر یائسگی، گر گرفتگی و تعریق شبانه طراحی شده‌است.

انتظار می‌رود که فاز سوم کارآزمایی بالینی در سال ۲۰۲۱ آغاز شود. پس از اتمام این معامله، شرکت بایر که یکی از شرکت‌های پیشرو در سلامت بانوان است، مسئولیت کامل انجام مطالعات فاز سوم روی این دارو را به عهده خواهد گرفت. همچنین طی مراحل ثبت دارو، بازاریابی و فروش نیز به عهده بایر خواهد بود.

شتابدهنده دارویی - یائسگی - شتابدهنده - استارتاپ - شرکت بایر - بایر

کشف و سرمایه گذاری روی یک داروی ضد یائسگی

کاندی تراپیوتیکس در واقع شرکت منشعب شده از شرکت نیر تراپیوتیکس (NeRRe Therapeutics) بوده که شرکت ادونت لایف ساینس از جمله بنیان‌گذاران آن است.

ادونت لایف ساینسز از بدو تاسیس از این شرکت حمایت و پشتیبانی کرده و بزرگترین سهام‌دار آن است. کاسیم محمود، از شرکاء شرکت ادونت می‌گوید: «کاندی نمونه دیگر از رویکرد‌های در دست اجرای ما برای رسیدن به دو هدف است، اول ارائه بازده قوی برای سرمایه‌گذاران و دوم توسعه و کشف داروهای نوآورانه است. ما امیدواریم که NT-814 انتظارات را در فاز سوم کارآزمایی بالینی برآورده سازد و به یک داروی غیرهورمونی برای کاهش علائم یائسگی تبدیل شود.»

NT-814 یک گزینه دارویی خوراکی غیرهورمونی است که به‌صورت انتخابی بر ضد گیرنده‌های نورکینین ۱ و ۳ عمل می‌کند. این دارو با تعدیل گروهی از سلول‌های عصبی حساس به استروژن در هیپوتالاموس مغز، علائم یائسگی را به حداقل می‌رساند.

منبع:

https://www.prnewswire.co.uk/news-releases/advent-life-sciences-announces-sale-of-its-portfolio-company-kandy-therapeutics-to-bayer-ag-for-usd-425m-upfront-plus-usd-450m-in-potential-development-milestones-followed-by-further-potential-commercial-milestones-894936159.html

تبلیغات دیجی کول

honamBlgAdmin

من سروش سراب هرسینی هستم. مدیر تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php74) in Unknown on line 0