خبر | جذب سرمایه برای توسعه پلتفورم ایمنی‌ درمانی

خبر | جذب سرمایه برای توسعه پلتفورم ایمنی‌ درمانی

مقدمه

با ۴۴ میلیون وون جذب سرمایه جدید، شرکت کروسل با اطمینان بیشتری در مسیر کارآزمایی بالینی روش ایمنی‌ درمانی گام برمی‌دارد، روشی که در آن از پلتفورمی مبتنی بر سیستم ایمنی بدن برای مقابله با بیماری‌هایی نظیر سرطان استفاده می‌شود.

جذب سرمایه ۴۴ میلیونی برای ایمنی‌ درمانی

کروسل (Curocell) یکی ازشرکت‌های کره‌جنوبی است که به‌عنوان اولین توسعه‌دهنده سل‌درمانی با گیرنده آنتی‌ژن کیمریک (CAR-T) شناخته می‌شود. این شرکت به تازگی اعلام کرد که سرمایه‌گذاری ۴۴ میلیارد وون (معادل ۳۷.۱ میلیون دلار آمریکا) جذب کرده است.

کروسل قصد دارد آزمایش‌های بالینی روی روش ایمنی‌ درمانی CAR-T را در سال جاری انجام دهد و توسعه خط تولید براساس نتایج موفقیت‌آمیز سرمایه‌گذاری را سرعت بخشد. این شرکت در پی انجام اولین کارآزمایی بالینی CAR-T برای بیماران مبتلا به لنفوم است تا با استفاده از نسل جدید سل‌درمانی CAR-T از پلتفورم غلبه ‌بر سرکوب سیستم ایمنی بدن (OVIS) استفاده کند تا بر مشکل سرکوب سیستم ایمنی فائق آمده و به درمان بهتر این بیماران کمک کند.

کروسل و موسسه پیشرفته علوم و فناوری کره‌جنوبی با همکاری هم، فناوری OVIS را توسعه داده‌اند. این فناوری ایمنی‌ درمانی است که می‌تواند برای درمان به روش CAR-T به‌منظور مقابله با بیماری‌هایی نظیر سرطان‌های صلب کمک کند.

این شرکت ساخت جدیدترین مرکز تمرین تولید خوب (GMP) به مساحت ۵۲۰ متر مربع را به اتمام رسانده است، مرکزی که قرار است درون موسسه پزشکی آینده اقدام به تولید سلول‌های ایمنی درمانی کند. لازم به ذکر است که موسسه پزشکی آینده در مرکز پزشکی سامسونگ واقع است.

کروسل برای اولین بار در کره‌جنوبی در حال انجام کارآزمایی بالینی روی CAR-T است که این کار به‌صورت مشترک با مرکز پزشکی سامسونگ انجام می‌شود.

در هنام بخوانید: کرونا چطور باعث رشد استارتاپ ها شد؟

نسل بعدی ایمنی ‌درمانی

نسل بعدی CAR-T درمانی می‌تواند بر محدودیت‌های درمانی فعلی غلبه کند، اگر چه توسعه روش درمانی CAR-T در اروپا و آمریکا پیشرفت کرده و کره‌جنوبی عقب‌تر از این دو قرار دارد. اما مسئولان این پروژه ایمنی‌ درمانی معتقداند که با ارائه فناوری متمایز می‌توان در زمره کشورهای پیشرو در این حوزه قرار گیرند.

از زمان تاسیس این شرکت در سال ۲۰۱۷، کروسل بالغ بر ۶۱.۵ میلیارد وون به‌دست آورده است که از آن جمله می‌توان به ۴۴ میلیارد وونی اشاره کرد که به تازگی این شرکت دریافت کرده است.

منبع: http://www.koreabiomed.com/news/articleView.html?idxno=8938

تبلیغات دیجی کول

honamBlgAdmin

من سروش سراب هرسینی هستم. مدیر تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php74) in Unknown on line 0