آزمایش بالینی رهایش دارو در رگ‌ با فناوری میکروسفر لیپیدی

آزمایش بالینی رهایش دارو در رگ‌ با فناوری میکروسفر لیپیدی

کد مطلب: ۹۹۰۷۰۲۰۴
قرار است فناوری MagicTouch در قالب یک کار تحقیقاتی در حوزه میکروسفر ها روی انسان مورد آزمایش قرار گیرد. این فناوری یک بالون حاوی روکش بوده که به عنوان پلتفورمی منحصر به فرد قرار است تحویل داروهای حاوی ذرات کوچکتر از یک میکرون را انجام دهد. این فناوری قرار است دارو را به عمیق‌ترین دیواره رگ‌ها برساند.

کانسپت مدیکال و مطالعه روی میکروسفر ها

شرکت کانسپت مدیکال (Concept Medical) که روی ارائه دستگاه رهایش داروی عروقی با میکروسفر ها تمرکز دارد، از ثبت نام اولین بیمار برای پروژه میکروسفر TRANSFORM-1 RCT  خبر داد.

TRANSFORM-1 RCT  یک مطالعه آینده‌نگری، تصادفی، چندمرکزی در اروپا است که روی نابودی ضایعات عروقی کرونر در رگ‌های کوچک با میکروسفر تمرکز دارد. هدف اصلی از این تحقیق، مقایسه نتایج آنژیوگرافی بالون پوشش‌داده شده باسیرولیوموس MagicTouch است که برای درمان ضایعات عروقی کرونر در رگ‌های کوچکتر از ۲.۵ میلی‌متر استفاده می‌شود.

در هنام بخوانید: موفقیت کارآزمایی بالینی داروی ضد سرطان حاوی میکروسفر

دراین پروژه، ابتدا توموگرافی انسجام نوری (OCT) انجام می شود، سپس ارزیابی کمی آنژیوگرافی کرونر (QCA)  قبل و بعد از  عمل انجام شده و در مدت ۶ ماه پیگیری می‌شود. ارزیابی توموگرافی انسجام نوری کمّی نیز انجام می‌شود. پیگیری‌های ۱، ۶ و ۱۲ ماه پس از PCI نیز در این پروژه انجام می‌شود.

تحقیق به رهبری پروفسور پاتریک سرویس

این تحقیق حوزه میکروسفر ها به رهبری پروفسور پاتریک سرویس، از ایرلند و دکتر برناردو کورتز از ایتالیا صورت می‌گیرد و محقق اصلی نیز پروفسور کلمبو از ایتالیا است.
بیمار این پروژه در بیمارستان ماریا سیسیلیا در کاتیگنولا ایتالیا ثبت‌نام کرده است که از اول سپتامبر ۲۰۲۰ تحت مراقبت دکتر کلمبو بوده است. به گفته آنتونیو کلمبو، روش TRANSFORM-1 در حال راه‌اندازی استاندارد جدیدی در فناوری بالن‌های پوشیده شده از دارو است.

میکروسفر

برناردو کورتز، مدیر این تحقیق، می‌گوید: « این خبر خوبی است، ما در دو سال گذشته تلاش کردیم تا یک طراحی مطالعه علمی و مدرن در حوزه میکروسفر ها داشته باشیم که شامل OCT برای ارزیابی ضایعات باشد. ما مشتاقانه منتظر ثبت‌نام همه بیماران در اولین فرصت توسط این گروه هستیم.»

برناردو کورتز

پاتریک سرویس، استاد رشته پزشکی و نوآوری پزشکی دانشگاه ملی ایرلند، می‌گوید: «من باید به شرکت کانسپت مدیکال و مدیرعامل آن، مانیش دوشی، تبریک بگویم از این که به افراد پیشرو نظیر برناردو کروتز و آنتونیو کلمبو اجازه داده تا یک کار تحقیقاتی مهم را بر پایه OCT انجام دهند و روشی برای تشخیص مشکلات موجود در کروق کوچک با استفاده از یک فناوری جدید را مورد آزمایش قرار دهند. در این پروژه از یک سیرولیموس آبدوست قوی محصور در میکروسفرلیپیدی با قدرت نفوذ بالا در عروق عمیق استفاده می‌شود.

منبع:

https://www.vasculardiseasemanagement.com/content/concept-medical-announces-enrollment-index-patient-crucial-transform-1-rct-using-0

تبلیغات دیجی کول

سروش سراب هرسینی

من سروش سراب هرسینی هستم. سردبیر تیم تولید محتوای شرکت شتابدهنده دارویی هنام فارمد و دبیر کمیته مدیای ایفسا (فدراسیون جهانی دانشجویان داروسازی - شعبه ایران). سال 1394برنده جایزه ویژه جشنواره ملی فیلم عمار شدم و به صورت تخصصی در حوزه سئو، تولید محتوا و ویدیو فعالیت میکنم

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *