Roche و تشخیص کرونا فقط در ۱۸ دقیقه!

 Roche و تشخیص کرونا فقط در ۱۸ دقیقه!

۹۹۰۹۰۱۱۱
اخیرا شرکت Roche اعلام کرد که در حال توسعه‌ی یک تست آنتی ژن جدید برای تشخیص کویید۱۹ می‌باشد. این تست تا پایان سال جاری، امکان غربالگری برای تعداد بسیاری را فراهم خواهد کرد.
تست تشخیصی Roche، دارای مزیت‌هایی می‌باشد؛ که این محصول را نسبت به محصولات مشابه، متمایز می‌‌کند. این مزیت‌ها شامل موارد زیر هستند :
◾️ سرعت تشخیص بالا
◾️ دقت بالا
جزئیات این تست تشخیصی را در ادامه این مقاله بخوانید.
با تیم تحریریه شتابدهنده دارویی هنام همراه باشید.

لیست مطالب مرتبط با ROCHE در بلاگ شتابدهنده هنام:

تست تشخیص کرونا شرکت Roche

Roche

توماس شینکر، رئیس واحد تشخیص شرکت بیان کرد :
توانایی شناسایی دقیق و سریع فردی که به عفونت SARS-CoV-2 مبتلا می‌باشد، برای مدیریت بیماری و مهار گسترش آن، ضروری است.

Elecsys SARS-CoV-2، تست آنتی ژن جدید شرکت می‌باشد که برای تشخیص کویید۱۹ توسعه داده شده است. با توجه به مزیت‌های این تست تشخیصی، می‌توان از آن به عنوان گام جدید بالقوه در کنترل پاندمی کرونا یاد کرد.

ویژگی های تست جدید Roche

این تست، بر اساس شناسایی آنتی ژن ویروس عمل می‌کند. نتایج حاصل از آن، از دقت کافی برخوردار است. به‌علاوه، در بازه‌ی زمانی تنها ۱۸ دقیقه، نتیجه را مشخص می‌کند. در کنار این مزیت‌ها، این تست در اکثر آزمایشگاه‌ها قابل استفاده می‌باشد و به تکنولوژی متفاوتی نیاز ندارد. در حقیقت، تست Elecsys SARS-CoV-2، توسط کادر سلامت و از طریق وسیله آنالیز Cobas قابل اجرا می‌باشد. Cobas در اغلب آزمایشگاه‌ها موجود است. به علاوه، می‌تواند تا ۳۰۰ تست در ساعت را آنالیز کند.

سخن پایانی

اگرچه مزیت‌های ذکر شده برای این تست، در نوع خود بی نظیر هستند؛ اما هنوز موفق به دریافت تائیدیه سازمان غذا و دارو امریکا نشده است. در حال حاضر، شرکت به دنبال دریافت تائیدیه FDA می‌باشد.

منابع

TheEconomicTimes

تبلیغات دیجی کول

دنیا کریم پور

سلام! من دنیا کریمپور هستم، دانشجوی داروسازی ورودی بهمن 94، دانشگاه آزاد تهران واحد علوم دارویی. از وقتی یادمه به نوشتن علاقه داشتم. تجربه‌هایِ جدید، من رو به وجد میارن. لازمه‌ی شروعِ خوب در هر کاری‌ اینه که هویتِ فعلیِ اون حوزه رو بشناسیم و سپس براساس داده‌های فعلی، مسیرِ بعدی رو انتخاب کنیم. تولیدِ محتوا این شناخت رو در زمینه‌های مختلف، هم برای نویسنده و هم مخاطب فراهم می‌کنه. از این جهت علاقه‌مند هستم نوشتن رو به طور هدفمند در این جهت پیش ببرم‌.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *