تست جدید Roche | یک تیر و دو نشان!

تست جدید Roche | یک تیر و دو نشان!

۹۹۰۹۰۳۱۱
✍🏼تست جدید Roche برای ارزیابی سطح آنتی بادی SARS-CoV-2 ، توسط FDA، تائیدیه اورژانسی دریافت کرد.
این تست تحت عنوان ®️Elecsys، آنتی بادی علیه پروتئین spike ویروس را  به طور اختصاصی شناسایی می‌کند.
و اما اهمیت این تست در چیست که منجر به تائیدیه اورژانسی آن شده است؟
با تیم تحریریه شتابدهنده دارویی هنام همراه باشید.

لیست مطالب مرتبط با ROCHE در بلاگ شتابدهنده هنام:

تست سرولوژی Roche و تائیدیه اورژانسی FDA

roche

اخیرا FDA، تست ®️Elecsys متعلق به این شرکت را به صورت اورژانسی تائید کرد. این تست سرولوژی، برای سنجش سطح آنتی بادی افرادی که در معرض ویروس SARS-CoV-2 بوده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد و اهمیت تست ®️Elecsys شرکت roche در زمینه واکسن کرونا

ویروس کرونا بعد از ورود به بدن، از طریق پروتئین spike به گیرنده سلول میزبان متصل می‌شود. هم زمان نیز در بدن، علیه این پروتئین ویروس، آنتی بادی تولید می‌گردد‌. بنابراین تاکنون، پروتئین spike به عنوان تارگت اصلی توسعه واکسن کرونا مطرح بوده است. در حقیقت، هدف از توسعه بسیاری از واکسن‌های کاندید برای کرونا، ایجاد پاسخ ایمنی و تولید آنتی بادی در بدن می‌باشد.

تست جدید روشه نیز می‌تواند پاسخ ایمنی ایجاد شده توسط واکسن‌ را ارزیابی کند. این تست، نتایج کمی و کیفی ارائه می‌دهد. نتایج کمی آن، توصیف کننده غلظت آنتی بادی از ۰.۴۰ تا ۲۵۰ واحد در میلی لیتر می‌باشند.

اهمیت تست ®️Elecsys در درمان کرونا

با شیوع ویروس کرونا، رویکرد‌های درمانی مختلفی با هدف کنترل بحران مطرح گردید. یکی از رویکردهای درمانی، پلاسما تراپی است. به این صورت که طی فرایندی، پلاسمای بیماران بهبود‌یافته از کرونا را جدا می‌کنند. پلاسمای این افراد، دارای آنتی بادی علیه ویروس کرونا می‌باشد‌. در این راستا، تست جدید Roche می‌تواند افرادی را که صلاحیت اهداء پلاسما دارند، شناسایی کند. این امر، یک گام در جهت درمان کرونا می‌باشد.

سخن پایانی

از زمان آغاز پاندمی تاکنون، شرکت‌های دارویی از جمله roche در جهت توسعه تست‌های تشخیصی موثر در تلاش هستند. روشه نیز با توسعه این تست، هم در عرصه تشخیص و هم در عرصه درمان کرونا، گام مهمی برداشته است.

منابع

ROCHE

تبلیغات دیجی کول

دنیا کریم پور

سلام! من دنیا کریمپور هستم، دانشجوی داروسازی ورودی بهمن 94، دانشگاه آزاد تهران واحد علوم دارویی. از وقتی یادمه به نوشتن علاقه داشتم. تجربه‌هایِ جدید، من رو به وجد میارن. لازمه‌ی شروعِ خوب در هر کاری‌ اینه که هویتِ فعلیِ اون حوزه رو بشناسیم و سپس براساس داده‌های فعلی، مسیرِ بعدی رو انتخاب کنیم. تولیدِ محتوا این شناخت رو در زمینه‌های مختلف، هم برای نویسنده و هم مخاطب فراهم می‌کنه. از این جهت علاقه‌مند هستم نوشتن رو به طور هدفمند در این جهت پیش ببرم‌.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *