گروه سرمایه گذاری خطرپذیر sanofi

 گروه سرمایه گذاری خطرپذیر sanofi

کد مطلب: ۹۹۰۶۰۴۱۱
sanofi ventures، بازوی سرمایه گذاری‌های خطرپذیرSanofi می‌باشد؛ که در شرکت‌هایی که در مرحله اولیه هستند، سرمایه گذاری می‌کند. این بخش شتابدهنده از طریق بستر سرمایه گذاری Cipherbio در ۳۸ شرکت پورتفولیو سرمایه گذاری خطرپذیر کرده است. از این ۳۸ شرکت، ۳۱ شرکت در زمینه بیوتکنولوژی، یک شرکت در زمینه ابزار پزشکی و ۶ شرکت در زمینه هوش مصنوعی و سلامت دیجیتال هستند.
حوزه‌های سرمایه گذاری Sanofi ، بیماری‌های نادر، سرطان، ایمونولوژی، واکسن، سلامت دیجیتال می‌باشد.
بخش سرمایه گذاری این شتابدهنده، علاوه بر تامین مالی، امکانات دیگری نیز در اختیار شرکت‌ها نوپا قرار می‌دهد. خلق تفاوت و ایجاد مزیت، از استراتژِ‌ی‌های عملکردی sanofi به شمار می‌رود. امکانات دیگر، زمینه‌های ذیل را شامل می‌شوند.

 • توسعه پیش بالینی و بالینی
 • رگولاتوری
 • تولید
 • دسترسی به بازار
 • تجاری سازی

با تیم تحریره شتابدهنده هنام همراه باشید.

سرمایه گذاری sanofi

سرمایه گذاری خطرپذیر

Sanofi ventures، زیربنای اصلی سرمایه گذاری خطرپذیر Sanofi می‌باشد. این شتابدهنده، در شرکت‌هایی که در مرحله اولیه قرار دارند، سرمایه گذاری می‌کند. این شرکت‌ها در مراحل اولیه، به تنهایی نمی‌توانند کسب و کار خود را توسعه بخشند. از طرفی به دلیل برخورداری از ایده های نوآورانه، محصولات و تکنولوژی جدید، برای sanofi مطلوب هستند. بنابراین تمایل دو طرفه برای این نوع از سرمایه گذاری‌های خطرپذیر وجود دارد. sanofi ventures، شامل یک کمیته کوچک، برای فرایند تصمیم گیری سریع می‌باشد. این کمیته توسط مدیران ارشد Sanofi مدیریت می‌شود.

موفقیت بخش سرمایه گذاری این شتابدهنده، از بازگشت مالی آن، ناشی نمی‌شود؛ بلکه توانایی آن برای ایجاد ارتباطی قوی میان نوآوران و کارآفرینان است که در آینده منجر به همکاری‌ها و خلق فرصت برای محصولات جدید می‌شود.

تیم Sanofi ventures، از افرادی با تجربه در زمینه سرمایه گذاری و نیز کارآفرینی در شرکت‌های بیوتکنولوژی، تشکیل می‌شود.

سرمایه گذاری خطرپذیر شتابدهنده sanofi
تیم باتجربه سرمایه گذاری خطرپذیر sanofi

حوزه‌های سرمایه گذاری sanofi ventures

این حوزه‌ها در این شتابدهنده شامل موارد ذیل می‌باشند :

 • بیماری های نادر
 • سرطان شناسی
 • ایمونولوژی
 • واکسن
 • درمان‌های احتمالی در دیگر حوزه‌ها
 • راه حل‌های سلامت دیجیتال

مزیت‌های شتابدهنده sanofi ventures

عملکرد Sanofi ventures، با سایر شرکت‌های سرمایه گذارِ خطرپذیرِ قدیمی متفاوت است.
درواقع، sanofi علاوه بر تامین مالی، دسترسی به تخصص و ظرفیت‌های دیگری را نیز برای شرکت‌ها فراهم می‌کند؛ از جمله :

 • ظرفیت های علمی
 • توسعه پیش بالینی و بالینی
 • رگولاتوری
 • تولید
 • دسترسی به بازار
 • تجاری سازی
سرمایه گذاری خطرپذیر شتابدهنده

در هنام بخوانید: تحلیل و بررسی شتابدهنده Creasphere

شرکت‌های portfolio؛ سرمایه گذاری خطرپذیر sanofi

sanofi venture، از طریق پلتفرم Cipherbio، در ۳۸ شرکت پورتفولیو سرمایه گذاری خطرپذیر کرده است. از این ۳۸ شرکت، ۳۱ شرکت در زمینه بیوتکنولوژی، یک شرکت در زمینه ابزار پزشکی و ۶ شرکت در زمینه هوش مصنوعی و سلامت دیجیتال هستند.

شرکت‌های در حوزه دارو و بیوتکنولوژِی، شامل موارد ذیل هستند :

 • شرکت Falcurum Therapeutics
 • شرکت i2o therapeutics
 • شرکت inozyme pharma
 • شرکت Kymera
 • شرکت NodThera
 • شرکت Q32bio
 • شرکت imbria
 • شرکت Navitor

شرکت Falcurum Therapeutics

Falcurum Therapeutics، یک شرکت بیوتکنولوژی می‌باشد. این شرکت، در سال ۲۰۱۶ ایجاد شد. دفتر مرکزی آن نیز در کمبریج قرار دارد.
هدف این مجموعه، توسعه دارو‌های جدید، برای آینده‌ بهتر بیماران می‌باشد. در راستای تحقق این هدف، بر تعدیل تغییر ژن در بیماری‌ها تمرکز دارد. به عبارتی، روش‌های درمانی آن‌ها، بر اساس تعدیل تغییر ژن، به وسیله فرایند روشن و خاموش کردن ژن بیماری استوار است.

شرکت i2O Therapeutics

i2O Therapeutics، یک شرکت خصوصی نوآورانه بیوتکنولوژی می‌باشد. این مجموعه نخستین بار، توسط گروهی از محققان دانشگاه هاروارد ایجاد شد.
برخی دارو‌ها به دلیل خصوصیات ویژه ای، صرفا به صورت تزریقی فرموله شده و مصرف می‌شوند؛ از جمله، مولکول‌های درشت، دارو‌های پروتئینی مانند انسولین. بنابرین این شرکت، بر توسعه‌ی شکل داروییِ خوراکیِ موثر و ایمن از این نوع داروها، تمرکز دارد. درواقع این شرکت بیوتکنولوژی، در تلاش است تا نسل جدید پپتید و پروتئین‌های خوراکی را توسعه دهد. این امر، با تکیه بر تکنولوژی مایع یونی نوآورانه صورت می‌پذیرد.


در آوریل ۲۰۲۰، این شرکت بودجه‌ای به ارزش ۴ میلیون دلار، در مرحله کشت ایده، از شتابدهنده sanofi venture و JDRF T1D دریافت کرد.

شرکت inozyme pharma

inozyme pharma، یک شرکت بیوتکنولوژی می باشد؛ که در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد.
این شرکت در جهت توسعه داروهای جدید برای درمان اختلالات مینرالیزیشن فعالیت دارد. در واقع، عدم تعادل در مواد معدنی بدن، منجر به کلسیفیکاسیون بافت‌های نرم و عدم مینرالیزاسیون استخوان‌ها می‌شود.
این شرکت، با تکیه بر تکنولوژی تحت لیسانس دانشگاه Yale، به درک عمیقی از بیولوژی کلسیفیکاسیون دست یافت. این درک عمیق، منجر به توسعه داروهای جدید شد؛ که یکی از درمان‌های پیشنهادی، جایگزینی آنزیمی، INZ-701، می‌باشد که برای درمان اختلالات کلسیفیکاسیون طراحی شده است.


inozyme، در سال ۲۰۱۷، بودجه ای به ارزش ۱۱۶ میلیون دلار در طی سرمایه گذاری سری A2 دریافت کرد. از این سرمایه گذاری خطرپذیر، برای توسعه بالینی INZ-701 بهره برد.
این شرکت در آوریل ۲۰۱۹، بودجه ای به ارزش ۶۷ میلیون دلار، طی سرمایه گذاری سری B، توسط مجموعه‌ای از سرمایه گذاران دریافت کرد. sanofi ventures نیز، یکی از شتابدهنده‌ها و سرمایه گذاران خطرپذیر این مجموعه بود.

شرکت Kymera

Kymera، یک شرکت بیوتکنولوژی می‌باشد. این شرکت، درمان بیماری‌هایی را که سابقا قابل درمان نبودند، هدف خود قرار داده است.

در سال ۲۰۱۸، Kymera بودجه ای به ارزش ۶۵ میلیون دلار، طی سرمایه گذاری سری B دریافت کرد. این بودجه، در جهت تحقق توسعه بالینی و توسعه پایپ لاین در حوزه سرطان و سیستم ایمنی مورد بهره‌وری قرار گرفت.
sanofi ventures در مجموعه سرمایه گذاران و نیز شتابدهنده‌های این سرمایه گذاری خطرپذیر حضور داشت.

شرکت Nodthera

NodThera، یک شرکت بیوتکنولوژی می‌باشد. هدف این شرکت، توسعه نسل جدید دارو‌هایی می‌باشد، که با مهار اینفلامازوم NLRP3، در درمان التهاب مزمن به کار می‌روند. کارآزمایی بالینی مرتبط با مولکول کاندید، NT-0167 ، بر داوطلبین سالم درحال ارزیابی می‌باشد.

در ژانویه ۲۰۲۰، این شرکت ۵۵ میلیون دلار طی سرمایه گذاری سری B ، دریافت کرد. sanofi ventures در گروه سرمایه گذاران و نیز شتابدهنده‌های این سرمایه گذاری حضور داشت.

Q32bio

Q32bio، شرکت بیوتکنولوژی می‌باشد که در زمینه توسعه محصولات بیولوژیک، برای ترمیم سیستم ایمنی فعالیت می‌کند. این شرکت با اتکا بر بستر اختصاصی tissue-targeted و نیز تکنولوژی آنتی بادی IL-7R، بر درمان بیماری‌های التهابی و ایمنی سخت متمرکز است.

در می ۲۰۲۰، سرمایه‌ای به ارزش ۴۶ میلیون دلار سری A، دریافت کرد. sanofi ventures عضوی از سرمایه گذاران و شتابدهنده‌ها بود.

شرکت imbria

Imbria، یک شرکت داروسازی می‌باشد که در زمینه درمان‌های مرتبط با متابولیسم سلولی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد.

در سال ۲۰۱۸، سرمایه‌ای به ارزش ۴۰.۲ میلیون دلار از سری B دریافت کرد. sanofi ventures عضوی از سرمایه گذاران و شتابدهنده‌ها بود.

شرکت Navitor

Navitor یک شرکت بیوتکنولوژی می‌باشد. این شرکت بر توسعه دارو‌هایی تمرکز دارد، که هدف شان فعال کردن mTORC1 می‌باشد.

در سال ۲۰۱۵، سرمایه‌ای به ارزش ۳۳ میلیون دلار سری B دریافت کرد. Sanofi-Genzyme BioVentures UQ عضوی از سرمایه گذاران و شتابدهنده‌ها بود.

این سرمایه برای توسعه تعدیل‌گر انتخابی مسیر mTORC1 مورد استفاده قرار گرفت. این تعدیل‌گر انتخابی، در بیماری‌های مزمن مرتبط با سن و نیز بیماری‌های نادر، نقش مهمی ایفا می‌کند.

بستر سرمایه گذاری و شتابدهی CipherBio

CipherBio، یک بستر و شتابدهنده برای تامین منابع مالی می باشد. این بستر به کارآفرینان و مدیران عامل اجرایی استارتاپ‌ها در جهت افزایش سرمایه کمک می‌کند. تیم CipherBio، در گروه تامین مالی، با بیش از ۵۰ مدیر عامل اجرایی و سرمایه گذاران خطرپذیر مشارکت می‌کند. این همکاری با هدف خلق بستر دیجیتال نوین برای افزایش سرمایه، برای کارآفرینان و مدیران اجرایی صورت می‌گیرد.

عملکرد CipherBio، در زمینه سرمایه گذاری خطرپذیر

CipherBio، در این زمینه با شرکت‌های دارویی، به عنوان سرمایه گذار خطرپذیر و شتابدهنده همکاری می‌کند. این شرکت‌های دارویی از جمله :

 • Abbvie Ventures
 • Alexandria Venture Invest
 • Amgen Ventures
 • Google Ventures
 • J&J Innovation
 • Pfizer Ventures
 • Sanofi Ventures
 • SR One Ltd.

عملکرد شرکت‌های سرمایه گذار خطرپذیر

سرمایه گذاری خطرپذیر این شرکت‌ها، شامل سرمایه گذاری از نوع C ،B ، A و مرحله کاشت ایده می‌باشند.
این شرکت‌ها در حوزه‌های بیوتکنولوژی، تشخیص، ابزار پزشکی، هوش مصنوعی و سلامت دیجیتال سرمایه گذاری می‌کنند.

سرمایه گذاری خطرپذیر شتابدهنده SANOFI
سرمایه گذاری خطرپذیر شتابدهنده SANOFI

سخن پایانی

سرمایه گذاری خطرپذیر، یکی از راه های حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌ها نوپا، با محصول یا تکنولوژِ جدید می‌باشد. شرکت sanofi نیز گام مهمی در این زمینه برداشته است. سرمایه گذاری خطرپذیر، هم برای شتابدهنده یا شرکت سرمایه گذار و هم شرکت نوپا دارای مزیت است. البته همانطور که گفته شد، sanofi علاوه بر حمایت مالی، دستیابی به امکانات دیگر را نیز برای شرکت‌ها نوپا فراهم می‌کند. این نکته، نقش sanofi در امر سرمایه گذاری خطرپذیر را پررنگ‌تر می‌کند.

منابع

sanofiventures

تبلیغات دیجی کول

دنیا کریم پور

سلام! من دنیا کریمپور هستم، دانشجوی داروسازی ورودی بهمن 94، دانشگاه آزاد تهران واحد علوم دارویی. از وقتی یادمه به نوشتن علاقه داشتم. تجربه‌هایِ جدید، من رو به وجد میارن. لازمه‌ی شروعِ خوب در هر کاری‌ اینه که هویتِ فعلیِ اون حوزه رو بشناسیم و سپس براساس داده‌های فعلی، مسیرِ بعدی رو انتخاب کنیم. تولیدِ محتوا این شناخت رو در زمینه‌های مختلف، هم برای نویسنده و هم مخاطب فراهم می‌کنه. از این جهت علاقه‌مند هستم نوشتن رو به طور هدفمند در این جهت پیش ببرم‌.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *