Sanofi ؛ خط مقدم مبارزه با کرونا

Sanofi ؛ خط مقدم مبارزه با کرونا

کد مطلب: ۹۹۰۸۰۱۰۸
در Sanofi ، کشف دارو و واکسن با هدف بهبود زندگی میلیون‌ها انسان در سراسر جهان صورت می‌پذیرد. تعهد این شرکت برای تحقق سلامت در جهان ثابت شده است. بنابراین، هم زمان با گسترش ویروس کرونا، این شرکت، یک تیم تحقیقاتی برای مبارزه با ویروسی ناشناخته تشکیل داد.
sanofi در مرحله اول؛ بر تداوم تولید و عرضه واکسن و داروهای بیماری‌های مختلف خود تمرکز کرد. در مرحله دوم؛ حفظ ایمنی و سلامت کادر این شرکت، درنظر گرفته شد. سپس؛ به موازای این اقدامات نیز، بررسی راهکارهای احتمالی برای مبارزه با پاندمی کرونا در راس کار سانوفی قرار گرفت. توسعه واکسن کرونا ، یکی از رویکردهای مهم شرکت بود. در این مقاله، راهکار‌های sanofi برای مبارزه با پاندمی، به صورت جمع بندی ذکر شده است.
با تیم تحریریه شتابدهنده دارویی هنام همراه باشید.

sanofi

در هنام بخوانید: توسعه واکسن کرونا در جهان؛ خلاصه‌ای از آنچه گذشت!

خلاصه اقدامات Sanofi

شرکت Sanofi ، برای رفع بحران پاندمی کرونا، به سرعت وارد عمل شد. در ابتدا، درمان‌های موجود برای کرونا را ارزیابی کرد. سپس واحد واکسن این شرکت، Sanofi Pasteur ، عزم خود را برای مطالعه و شناسایی ویروس ناشناخته جزم کرد. به علاوه، در راستای ترکیب علم، تخصص و دیگر منابع، یکی از استراتژی‌های sanofi، مشارکت با شرکت‌های دیگر بود.
امروزه با شناخت عامل این بیماری، تمرکز اصلی بر روی توسعه واکسن موثر و ایمن است.
اقدامات sanofi ، از آغاز شیوع کرونا تا تولد بحران، شامل موارد زیر می‌باشند :

  • مشارکت با سازمان BARDA ، شرکت GSK و شرکت Translate Bio در جهت توسعه واکسن کرونا.
  • تحقق برنامه بالینی جهانی، برای ارزیابی داروی kevzara در بیماران مبتلا به کرونا و بستری در بیمارستان.
  • انجام دو مطالعه برای ارزیابی داروی هیدروکسی کلروکین، به عنوان یک درمان برای کرونا . به علاوه، اهداء ۱۰۰ میلیون دوز از این دارو.
sanofi و مبارزه با کرونا

خط زمانی عملکرد sanofi برای مبارزه با کرونا

این خط زمانی، عملکرد های sanofi در بازه‌ی فوریه تا سپتامبر را خاطر نشان می‌کند.

مشارکت با سازمان BARDA

۱۸ فوریه ۲۰۲۰
سازمان تحقیقات و توسعه پیشرفته زیست پزشکی (BARDA)، بخشی از وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده امریکا می‌باشد. Sanofi با این سازمان، با هدف توسعه واکسن کرونا مشارکت کرد. این واکسن نوترکیب از نوع ادجوانت می‌باشد؛ که با بهره‌گیری از تکنولوژی مشابه واکسن آنفولانزای همین شرکت، توسعه یافت.

مشارکت sanofi برای توسعه واکسن کرونا از نوع mRNA

۲۷ مارچ ۲۰۲۰
sanofi، با شرکت translate bio برای توسعه واکسن کرونا مشارکت کرد. این واکسن، از نوع mRNA می‌باشد.

مطالعات بالینی داروی Kevzara برای کرونا

sanofi مبارزه با کرونا

۳۰ مارچ ۲۰۲۰
Sanofi نخستین برنامه بالینی جهانی داروی (Kevzara (sarilumab  را عملیاتی کرد. در طی این برنامه، اثر درمانی این دارو برای بیماران بستری مبتلا به کرونا و با وضعیت وخیم مورد ارزیابی قرار گرفت. در حقیقت، Sanofi کارآزمایی‌های خارج از ایالات متحده را مدیریت کرد. هم زمان نیز regeneron، مطالعات بالینی در ایالات متحده را پشتیبانی کرد. فاز ۱ مطالعات در ایالات متحده و فاز ۲/۳ این برنامه بالینی در ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه، کانادا و روسیه انجام گرفت. هدف از انجام این مطالعات، بررسی پتانسیل بالقوه دارو، برای کاهش التهاب و پیچیدگی‌های مرتبط با بیماری بود.
(Kevzara (sarilumab ، یک آنتی بادی مونوکلونال انسانی است. این آنتی بادی با بلاک گیرنده اینترلوکین-۶ ، آن را مهار می‌کند.

sanofi و اهدا ۱۰۰ میلیون دوز Plaquenil

۱۰ آوریل ۲۰۲۰
Sanofi اعلام کرد که ۱۰۰میلیون دوز داروی (Plaquenil® (hydroxychloroquine، در ۵۰ کشور جهان اهدا می‌کند. این شرکت، ظرفیت تولید خود را تا ۵۰ درصد افزایش داد. به طور هم زمان نیز، مطالعات بالینی جهانی برای ارزیابی اثربخشی و ایمنی این دارو در حال انجام بود. مدیرعامل شرکت اعلام کرد در صورت اثبات اثربخشی و ایمنی این دارو، Sanofi این دارو را در سطح جهان توزیع خواهد کرد.

توسعه واکسن کرونا از نوع ادجوانت

sanofi واکسن کرونا

۱۴ آوریل ۲۰۲۰
Sanofi برای توسعه واکسن کرونا با شرکت GSK مشارکت کرد. این مشارکت با هدف توسعه واکسن از نوع ادجوانت با بهره گیری از فناوری‌های دو شرکت شکل گرفت.

در هنام بخوانید: جزئیات مشارکت sanofi و GSK برای توسعه واکسن کرونا

کارآزمایی بالینی داروی Kevzara

۲۷ آوریل ۲۰۲۰
شرکت Sanofi و regeneron کارآزمایی بالینی فاز ۲/۳، برای ارزیابی داروی (Kevzara (sarilumab را به روز‌رسانی کردند.

۲ جولای ۲۰۲۰
این دو شرکت، کارآزمایی بالینی فاز ۳، برای ارزیابی داروی (Kevzara (sarilumab را در بیماران مبتلا به کرونا به روزرسانی کردند.

عرضه واکسن کرونا برای بریتانیا

۲۹ جولای ۲۰۲۰
شرکت Sanofi و GSK برای عرضه واکسن کرونا، تا ۶۰ میلیون دوز، با دولت بریتانیا قرارداد بست.

عرضه واکسن کرونا برای ایالات متحده

۳۱ جولای ۲۰۲۰
شرکت Sanofi و GSK برای Operation Warp Speed انتخاب شد. این کار با هدف عرضه ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا برای دولت ایالات متحده انجام پذیرفت.

به روز رسانی کارآزمایی داروی Kevzara

۱ سپتامبر ۲۰۲۰
Sanofi ، کارآزمایی بالینی فاز ۳ داروی (Kevzara (sarilumab را در بیماران مبتلا به کرونا در شرایط وخیم و حیاتی در خارج از ایالات متحده به روزرسانی کرد.

آغاز مطالعات بالینی واکسن کرونا از نوع ادجوانت

مشارکت برای مبارزه با پاندمی

۳ سپتامبر ۲۰۲۰
شرکت Sanofi و GSK، مطالعات بالینی فاز۱/۲ واکسن کرونا خود را آغاز کردند.

تهیه واکسن برای اتحادیه اروپا

۱۸ سپتامبر ۲۰۲۰
شرکت Sanofi و GSK اعلام کردند که ۳۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا برای اتحادیه اروپا فراهم  خواهند کرد.

عرضه واکسن برای کانادا

۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰
شرکت Sanofi و GSK با دولت کانادا برای عرضه ۷۲ میلیون دوز واکسن کرونا از نوع ادجوانت قرارداد بست.

نتایج نویدبخش پیش بالینی واکسن کرونا از نوع mRNA

۱۵ اکتبر ۲۰۲۰
sanofi و translate bio ، موفق به توسعه‌ی واکسن کاندید شدند. مطالعات پیش بالینی این واکسن، در موش و پریمات انجام گردید. نتایج مطالعه، سطح مناسبی از آنتی بادی را گزارش کرد. مطالعات بالینی فاز۱/۲ تا انتهای سال جاری انجام خواهد شد.

در هنام بخوانید: جزئیات نتایج مطالعات پیش بالینی واکسن کاندید از نوع mRNA

منابع

SANOFI-MEDIA

تبلیغات دیجی کول

دنیا کریم پور

سلام! من دنیا کریمپور هستم، دانشجوی داروسازی ورودی بهمن 94، دانشگاه آزاد تهران واحد علوم دارویی. از وقتی یادمه به نوشتن علاقه داشتم. تجربه‌هایِ جدید، من رو به وجد میارن. لازمه‌ی شروعِ خوب در هر کاری‌ اینه که هویتِ فعلیِ اون حوزه رو بشناسیم و سپس براساس داده‌های فعلی، مسیرِ بعدی رو انتخاب کنیم. تولیدِ محتوا این شناخت رو در زمینه‌های مختلف، هم برای نویسنده و هم مخاطب فراهم می‌کنه. از این جهت علاقه‌مند هستم نوشتن رو به طور هدفمند در این جهت پیش ببرم‌.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *