۳۱۸ میلیون دلار برای توسعه دارو با هوش مصنوعی

 ۳۱۸ میلیون دلار برای توسعه دارو با هوش مصنوعی

کد مطلب: ۹۹۰۷۰۵۱۲
شرکت XtalPi یک شرکت فعال در حوزه تولید دارو مبتنی بر هوش مصنوعی است.. XtalPi از هوش مصنوعی برای توسعه داروهای خود استفاده می‌کند. این شرکت ۳۱۸ میلیون دلار سرمایه با سرپرستی SoftBank Vision Fund 2، PICC Capital و Morningside از نوع Series C برای تولید دارو با کمک این تکنولوژی دریافت کرده است. چندین شرکت سرمایه گذاری جهانی در امور بانکی و فناوری در این دوره از تأمین مالی شرکت کردند.
با تیم تحریریه علمی شتابدهنده هنام همراه باشید.

پلفترم هوش مصنوعی:

هوش مصنوعی در توسعه دارو - 1

این شرکت قصد دارد از این بودجه برای ارتقا سطح هوش مصنوعی و پلفترم خود استفاده کند. این امر امکان کشف نامزدهای دارویی با پروفایل‌های شخصی دارویی را فراهم می‌کند. این شرکت با استفاده از پیش بینی‌های پلتفرم تحقیق و توسعه مجازی و داده‌های دنیای واقعی، یک سیستم تحقیق و توسعه دارویی دوقلوی دیجیتال برای کمک به یافتن نامزدهای دارویی با آزمایشات کمتر و در زمان کمتری ایجاد خواهد کرد. XtalPi هم‌چنین قصد دارد با استفاده از الگوریتم‌ها، داده‌ها و قدرت محاسباتی، قابلیت‌های برنامه هوشمند کشف و توسعه داروی دیجیتال خود موسوم به ID4 را توسعه دهد. این کار با هدف بررسی چالش‌های افزایش بهره‌وری در حین تحقیقات صورت می‌گیرد.

پلتفرم XtalPi با هوش مصنوعی می‌تواند کارآیی تحقیقات صنعت داروسازی و میزان موفقیت را بهبود ببخشد. هم‌چنین این پلتفرم قادر است هزینه‌های کشف و تولید داروهای جدید را کاهش دهد.

شرکت XtalPi - 2

“ما مشتاقانه منتظر استفاده از پلتفرم خود برای کمک به مشتریان هستیم تا داروهایی درجه یک وارد بازار شوند و بتوانیم نیازهای پزشکی بیماران را در مقیاس جهانی برطرف کنیم.”

دکتر Shuhao Wen، رئیس و موسس XtalPi

XtalPi پیش‌تر نیز برای رشد بازار و گسترش استفاده از فناوری هوش مصنوعی خود در زمینه‌های تحقیقاتی جدید دارویی ، ۴۶ میلیون دلار در دوره تأمین اعتبار سری B-1 در سال ۲۰۱۸ جمع آوری کرده بود.

منبع:

pharmaceutical-technology

تبلیغات دیجی کول

ملیحه عظیمی زاده

من ملیحه عظیمی زاده هستم، دانشجوی سال سوم داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران. مدتی هست که در حوزه‌ی تولید و بازاریابی محتوا فعالیت می‌کنم و به دیجیتال مارکتینگ و سئو علاقه‌مندم.

Write a Review

پیشنهاد می‌کنیم این‌ها را هم بخوانید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *