فعالیت‌ها

 

 

 

 

برای ثبت نام کلیک کنید

 

 

معرفی دوره

فرآیند خارج کردن رطوبت از نمونه منجمد شده به وسیله ایجاد خلاء را Lyophilization یا Freeze Drying گویند. تکنولوژی لیوفیلیزه تکنولوژی جدیدی نیست و از اواخر دهه 1940 میلادی دستگاه فریزدرایر نه‌تنها برای مواد غذایی، مواد اولیه دارویی و جانبی، داروهای دامی و انسانی مورد استفاده قرارگرفته بلکه برای خارج ساختن حلال/ حلال‌ها از ساختمان پلیمرها و خشک کردن نمونه‌ها به واسطه ایجاد خلا در دماهای بسیار پائین  بدون تغییر ساختار ترکیب نیز استفاده شده است.

در ایران همگام با صنایع دنیا، این تکنولوژی به‌طور روزافزون در صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، تجهیزات دارویی، بیولوژیک و آزمایشگاه‌ها به‌کار گرفته می‌شود.

به‌هرحال فرآیند تولید به روش فریزدراید چه بصورت استریل و چه غیراستریل، یک فرآیند پیچیده و گران قیمت است و تولید صنعتی با مصرف بالای انرژی و زمان همراه است. درستی و کارایی این فرآیند  به عوامل متعددی وابسته است که موجب ایجاد مشکلات زیادی برای متخصصان بخش تحقیق و توسعه می‌شود.

 

قهوه خشک شده به روش Freeze Drying

 

در دوره دو روزه‌ای که در سال 95 از سوی موسسه داروهای تزریقی اروپا PDA  در تهران با همکاری سازمان غذا و داروی ایران برگزار شد و در نظرسنجی انجام شده، بیشترین تقاضای شرکت‌کنندگان ایرانی برگزاری دوره تکنولوژی لیوفیلیزه بود. بر همین اساس بهترین اساتید این موسسه برای برگزاری یک دوره آموزشی در بخش فرمولاسیون و فنی مهندسی دستگاه‌های لیوفیلیزه با سابقه طولانی در این زمینه دعوت شده است تا راهگشای مشکلات موجود در فرآیند گران قیمت لیوفیلیزه باشد

   ضرورت دوره

با توجه به این که انجام سعی و خطا در این تکنیک  به‌خصوص برای فرآورده‌های بیولوژیک بسیار زمان‌بر و گران قیمت است، استفاده از دوره‌های آموزشی در این زمینه کمک موثری برای کاهش هزینه‌های تحقیقات و فرمولاسیون کارخانجات است.

اگرچه دوره‌های لیوفیلیزه در دنیا رو به افزایش است اما دعوت سخنرانان بین المللی به کشور و اعزام کارشناسان در دوره‌های بین‌المللی بسیار گران و با راندمان کم است. در دوره‌های آنلاین داخلی با حضور سخنرانان بین المللی تعداد متخصصان بیشتری می‌توانند در برنامه شرکت کنند و راندمان بالاتر و مقرون به‌صرفه خواهد بود.

‌برای ثبت‌نام کلیک کنید.

همچنین شرکت‌کنندگان خارجی با صنایع داخلی تولید کننده ایران آشنا شده و این امردر تسهیل صادرات دارو گامی موثر است .

از سوی دیگر با توجه به اهمیت شبکه سازی در فضای صنعت بین المللی دارویی و حضور افراد با زمینه‌های تخصصی مرتبط از کشورهای مختلف، برگزاری چنین رویدادهایی تاثیر بسزایی در شکل‌گیری این موضوع و معرفی شرکت‌های داخلی دارد.

 

     سخنرانان

 

 

 مخاطبین دوره

    مدیران و اعضای رگولاتوری کشورهای عضو PIC/S

    دانشجویان دانشگاه‌های خارج از کشور

     فعالان، مدیران و کارکنان شرکت‌های دانش‌بنیان خارجی

    شرکت های تولید کننده ماده اولیه، بالک و محصول لیوفیلیزه دارویی، دامی و غذایی

    مسئولین فنی تولید محصول و ماده اولیه

    مدیران و سرپرستان تولید

    مدیران تحقیقات و فرمولاسیون

    مدیران فنی و مهندسی

    دانشجویان دکتری تخصصی داروسازی، بیوتکنولوژی و مهندسی شیمی

‌برای ثبت‌نام کلیک کنید.

سرفصل ها

              ارزیابی ریسک در تولید فرآیند آسپتیک

             فرمولاسیون  و محصول

             اجزای  دستگاه فریزدراید

             تولید لیوفیلیزه و دستور العمل ها

             مشکلات تولید آسپتیک در تولید انبوه Transfer / Upscaling

             مشکلات رایج انتقال دانش فنی لیوفیلیزه

 

         برای ثبت‌نام کلیک کنید.

  حامیان برنامه

 

 

 

 

 معرفی سخنرانان برنامه 

            

آقای دکتر رسلینگ

مشاور PDA ، صنعت داروسازی و تامین‌کنندگان ماده اولیه در آسیا از سال 2017. مدیر موفق‌ترین شاخه فعال PDA در اروپا (که دارای 8  شاخه درکشورهای مختلف است) دفتر PDA را در اروپا راه‌اندازی کرد، دوره‌های آموزشی و کنفرانس‌های متعددی را توسعه داد به‌مدت بیست سال مدیر بخش‌های مختلف کارخانه Schering AG آلمان، رئیس توسعه دارویی مسئول فرمولاسیون، توسعه فرآیند، آماده‌سازی مواد کارآزمایی بالینی، انتقال دانش به تولید، رئیس دفتر فناوری جهانی CMC، دانشمند درشرکت  ENKA/AKZO: برای توسعه غشاهای پلیمری. ایشان بنیانگذار دوره‌های فریزدراید در  PDA آمریکا بوده اند.

دستاوردها: بیش از 50 حق ثبت اختراع ، بیش از ده  تا ازاین موارد وارد بازار تولید شده اند.

تحصیلات : دکنرای تخصصی (PhD ) توسعه فیلترهای پلیمری و تخلیص از دانشگاه برکلی آمریکا، 

دعوت به  سخنرانی های  تخصصی درکنفرانس‌ها :

 

سخنرانی GMP، صنعت داروسازی، اعتبار سنجی، انتقال فناوری، FDA، امور نظارتی ، داروهای زیستی، PDA، کنترل تغییر، سخنرانی عمومی، V&V، علوم زندگی، رهبری سازمانی، تیم سازی، بیوتکنولوژی، حسابرسی کیفیت، SOP ، الزامات نظارتی، ارسال‌های نظارتی، دارو، واکسن، GLP، فرمولاسیون، سیستم کیفیت، GCP

آقای مهندس فرینک گیورگ

 دارای مدرک مهندسی (دانشگاه فنی / کلن) است. استاد افتخاری  دانشگاه مونتفورت لستر آلمان مدرس PDA در زمینه فریزدراید است. او به عنوان مهندس تاسیسات و فرایندهای تولید در Bayer Pharma ، مسئولیت عملیات فنی او به عنوان مهندس فرآیند در Optima (Klee)  و GEA Lyo/ Steris ، Johnson & Johnson کار کرده است. از جمله، در زمینه توسعه خاص فرایندهای لیوفیلیزه یا Customized Freeze-Drying processes   (به ویژه ارتقا سطح تولید با PAT) و شرایط (FAT، SAT،IQ ،OQ ، PQ) تکنیک فریزدراید دارویی تخصص دارد.

تحصیلات : مهندس مکانیک  و فرآیند دستگاه‌های لیوفیلیزه

 

 

 

 

 

برای ثبت‌نام کلیک کنید.

 

 

 

شرکت داروسازی آریوژن فارمد

www.aryogen.com

شـرکت آریـوژن فارمـد در سال 1389 برای تحقیق و توسعه و تولید محصولات بیوتکنولوژی دارویی با تلاش متخصصین باتجربه تاسیس گردیده و با گسترش فعالیتهای خود به بزرگترین کارخانه دارویی تولید کننده آنتی بادیهای مونوکلونال بیوسیمیلار در منطقه تبدیل شده است.

آریـوژن فارمـد به عنـوان یـک شـرکت دانـش بنیان توانسته است با تعهد به رعـایت مـوازین فنـی و زیست محیطی و بـا تکیه بـر کیفیـت محصولات، جایگاه قـابل اعتمادی را در میـان جـامعه پـزشکی و بیمـاران کسب نمایـد و ضمن کسـب سهم حـداکثر در بـازارهای داخـلی، بخش عمده ای از صـادرات دارویی ایران را نیز از آن خود کند.

مجموعه دانش بنیان آریوژن فارمد در فضایی با مساحت حدود 22.000 متر مربع و بیش از پنج هزار متر مـربع فضای تمیز (کلین روم) در پنـج بخـش مجـزا تاسیس شده است.

 

ارزشمندترین سرمایه آریوژن نیروی انسانی متخصص، جوان و با انگیزه ی آن است. شرکت آریوژن با کارآفرینی مستقیم نیروهای متخصص کشور با متوسط تحصیلات فوق لیسانس و متوسط سنی 31 سال امیدوار است با رسیدن به تولید با توان اسمی امکان اشتغال بیشتری برای کارشناسان و نخبگان کشور را فراهم آورد و در این راستا گامی در ارتقای زیرساختارهای درمان و آموزش پزشکی بردارد. هدف ما اعتلای سلامت جامعه ای است که به آن تعلق داریم و بر این اساس مهمترین اصل رعایت صداقت و ایجاد اعتماد در تعامل سازنده با بیماران و جامعه پزشکی است و با ایمان واقعی به ایـن اصـل همواره دستهای خـود را بر روی همـکاران، محققین و متخصصین گشوده ایم.

شرکت آریوژن فارمد فعالیت صادراتی خود را از سال 1392 آغاز کرده و اهدافی همچون حضور در بازارهای بین المللی گسترش صادرات و حضور در بازارهای جدید را دنبال می کند.

محصولات شرکت آریوژن فارمد به کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین صادر می شود و این شرکت در سال 1398 موفق به ارسال اولین محموله صادراتی غیر نفتی ایرانی به کشور پرو شد.

شرکت آریوژن فارمد در حوزه انتقال دانش فنی تولید محصولاتش به کشورهای مختلفی مانند ترکیه، تونس، مکزیک و آرژانتین اقدام کرده است. این شرکت از زمان آغاز به فعالیت خود، موفق به اخذ گواهینامه ها و جوایز بین المللی و داخلی زیادی گردیده است که بارزترین آنها شامل موارد زیر است:

صادر کننده نمونه ملی  و استانی از سال 1394 تاکنون

واحد نمونه صنعتی استانی در سال 1398

اخذ گواهینامه ISO 9001: 2015

دریافت جایزه دی - هشت قرارداد انتقال دانش فنی تولید 2 داروی بیولوژیک در سال 2015

اخـذ گـواهی نـامه GMP از اتحـادیه اروپــا و کشــورهای مکزیـک، پـاکستان، بـرزیـل، آذربـایجان مـالـزی، کلمبیا، اوگانـدا، روسیه، سـریلانکـا، تـرکیه

محصـولات این شـرکت کـه تـاکنـون وارد بازار دارویـی کشـور شده انـد شـامـل آریـوسـون (فاکتـور هفت انعقادی نـوترکیب)، آلتبـرل (اتـانرسپت)، زیتـاکس (ریتـوکسی مب)، آریـوتـراست (تـراسـتوزومب)، استیـوانت (بواسیزومب) و تِمــزیوا (تـوسیلیزومب) مـی باشند.

 

داروی آریـوسـون در درمـان بیماریهای خـونـی من جمله هموفیلی، زیتاکس در درمان انواع سرطان و بیماریهای خود ایمنی، آلتبـرل در درمان بیماری آرتـریـت رومـاتوئید و انـواع بیماریهای خـود ایمنی آریوتراست در درمـان انـواع سـرطان به ویـژه سـرطان پستان، استیوانت در درمـان سـرطان روده بـزرگ، تِمــزیوا در بهبود علائم بیماران مبتلا به covid-19 در فاز حاد ریوی کـاربرد دارد.

برای ثبت نام کلیک کنید

 

 

شرکت تکوین آزمایش پارسه

www.parsefreezedry.com

شرکت تکوین آزمایش پارسه،‌طراح و تولید کننده دستگاه های فریزدرایر صنعتی در ایران در سال 1388 تاسیس و در شهریور 1393 پس از ارزیابی های معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع شرکت های دانش بنیان تولیدی کشور قرار گرفت.

این شرکت با ساخت و نصب بیش از ده ها دستگاه فریزدرایر صنعتی با ظرفیت های مختلف و کسب استانداردهای ISO 9001/2015  ،‌ISO TS / 18110 و گواهی مجوز صادرات به اروپا CE، آمادگی خود را در جهت خدمت رسانی در عرصه داروسازی و فرآوری پیشرفته غذایی اعلام می دارد. 

اهداف شرکت شامل رئوس زیر می باشد که همواره توسط مدیران شرکت دنبال میگردد:

 • تامین خواسته های کمی و کیفی مشتریان و ارتقا سطح کیفی محصولات تولیدی
 • توسعه تحقیقات و دستیابی به تکنولوژی های جدید
 • گسترش بازارهای فروش داخلی و دستیابی به بازارهای خارجی و صادرات محصولات
 • افزایش توانمندی و آگاهی پرسنل از طریق آموزش های تخصصی مستمر
 • محصولات تولیدی این شرکت از نقطه نظر کیفی و تکنولوژی قابل رقابت با محصولات مشابه اروپایی است و از نظر قیمت با محصولات مشابه رقبای شرقی برابری میکند. همچنین تمامی محصولات از خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردارندکه این مزیتی بسیار مهمی درمقایسه با محصولات خارجی است. هدف اصلی شرکت تامین کامل نیاز مشتریان داخلی و صادرات محصولات تولیدی می باشد و با توجه به کیفیت بالا و قیمت رقابتی زمینه این موضوع فراهم گردیده است.

 

برای ثبت نام کلیک کنید

شرکت داروسازی اکسیر

www.exir.co.ir

 

شرکت داروسازی اکسیر به عنوان یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های دارویی کشور ، فعالیت خود را از سال 1367 در زمینی به مساحت 36 هکتار و بیش از 6 هکتار سالن های تولیدی و پشتیبانی شروع نموده است ، خطوط تولید این شرکت شامل انواع اشکال دارویی  قرص ، کپسول ، آمپول ، ویال مایع و پودر تزریق ، کارتریج ، پرفیلد ، شربت و سوسپانسیون می باشد ، اخذ 8 گواهینامه GMP از وزارت بهداشت جایگاه اکسیر را به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ارتقاء کیفیت و احترام به مشتری تثبیت نموده است ، شرکت داروسازی اکسیر با تکیه بر شعار     "تعهد ، تمرکز و تلاش" رهسپار تعالی است.

 شرکت داروسازی اکسیر به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های تولید کننده محصولات دارویی در سطح کشور با انتخاب استانداردهای ISO 14001: 2015, ISO 9001: 2015 و OHSAS 18001: 2007 تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه، رئوس خط مشی خود را به شرح ذیل اعلام می نماید:

 1. اعتقاد راسخ به ارزش والای نیروی انسانی کارآمد به عنوان موثرترین عامل در ارتقاء کیفیت و نوآوری، با تاکید بر آموزش مستمر به منظور افزایش مهارت، کارآیی و اثر بخشی و فراهم نمودن زمینه مشارکت تمامی کارکنان در ایده پردازی و ایده پروری از طریق نظام پیشنهادها
 2. تلاش بابت ارائه راه حل های نوآورانه دارویی، درمانی و بهداشتی با کیفیت مطلوب مبتنی بر استانداردهای جهانی
 3. تعهد به اجرای مقررات GMP با در نظر گرفتن دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و PICS
 4. برنامه ریزی به منظور افزایش مستمر بهره وری
 5. اعتقاد به رعایت اصل بهبود مستمر در کلیه فرآیندها
 6. تلاش در جهت شناخت نیاز های بیماران و انتظارات مشترین و تامین رضایت آنها
 7. برنامه ریزی به منظور افزایش مستمر اثر بخشی سیستم مدیریت یکپارچه
 8. احترام به ملاحظات زیست محیطی و صرفه جویی در مصرف منابع انرژی، در کلیه فعالیت های سازمان، با بکارگیری فناوری پیشرفته روز دنیا و با رعایت قوانین و الزامات سازمان حفاظت محیط زیست.
 9. توجه دائم به فعالیت های تحقیق و توسعه در جهت طراحی و ارائه محصولات جدید ئ خدمات نوآورانه
 10. برنامه ریزی در جهت توسعه صادرات پایدار و هدفمند با حضور به موقع و مستمر در بازارهای جهانی
 11. تعهد به پیشگیری از مصدومیت و جلوگیری از آسیب ها و بیماری های شغلی و حفظ سلامت، ایمنی و بهداشت کارکنا با شناسایی و حذف عوامل خطرساز و رعایت قوانین سازمان های ذیربط از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

 

برای ثبت نام کلیک کنید

 

 

شرکت داروسازی ابوریحان

www.aburaihan.com

داروسازی ابوریحان به عنوان یکی از خوش نام ترین تولید کنند گان دارهای انسانی و دامی در ایران با 55 سال سابقه، نقش مهمی در تضمین سلامتی و تندرستی جامعه ایفا می کند . این شرکت با نام برلیمدو در سال 1343 با مالکیت شرکت آلمانی شرینک شروع به فعالیت کرد و هم اکنون نه تنها یکی از بزرگترین مجموعه های داروسازی ایران است ، بلکه در تعدادی از محصولات بدون هیچ رقیب داخلی پیشتاز بازار کشور است.

ابوریحان امروز سرمایه انسانی بالنده و افتخار آمیزی دارد و حدود 500 پزشک  ،داروساز  ، شیمیست و متخصص کارآزموده و مجرب را گرد هم آورده و با هدف تامین نیازهای دارویی داخلی و خارجی ، علاوه بر تبدیل به صادر کننده موفق دارویی ، در زمینه تولید داروهای هورمونی در کشور نیز رتبه اول را دارد و مهمترین تولید کننده داروهای مرتبط با سلامتی بانوان می باشد.

تعداد محصولات داروسازی ابوریحان در حال حاضر 255 قلم دارو است که 217 قلم داروهای انسانی و 38 قلم داروها دامی را شامل می شود و هم اینک با شعار سلامت سرمایه است افق های جدیدی را برای صنعت داروسازی کشور تبیین کرده است و بیش از 50 محصول جدید دارویی در برنامه تولید خود دارد.

 

برای ثبت نام کلیک کنید