حوزه‌های فعالیت

جامدات

اشکال دارویی جامد شامل قرص،کپسول ،سافت‌ژل ، پودر و گرانول پر مصرف ترین و متنوع ترین اشکال دارویی محسوب می شوند که معمولا انتخاب اول مصرف کنندگان برای درمان های دارویی هستند. امروزه در اشکال دارویی جامد با بهره گیری از دانش روز داروسازی و بر مبنای سیستم های نوین داروسازی، داروهایی با اثربخشی و کارایی بیشتر و عوارض جانبی کمتر به بازار دارویی دنیا معرفی شده است. بر این اساس سایت تحقیق و توسعه فراورده های نوین جامدات در زمینه داروهای خوراکی و هم چنین مکمل های غذایی و دارویی در کارخانه نوآوری آزادی و شتابدهنده هنام ایجاد شده تا همگام با توسعه و نوآوری‌های روزافزون جهانی در تولید و فرمولاسیون های نوین داروهای جامدات نظیر فرآورده های با رهش کنترل شده، قرص‌ها یا کپسول‌های چند جزئی، قرص‌های چندلایه و …، به نیازهای دارویی کشور پاسخ داده و علاوه بر بهره مندی مردم کشور عزیزمان زمینه صادرات محصولات جدید در این بخش را فراهم آورد.

نیمه جامدات

خط تولید فرآورده های نیمه جامدات شتاب دهنده هنام در زمینی به مساحت ١۵٠ متر مربع قرار دارد. تجهیزات تولیدی مخصوص فراورده‌های High-tech این خط شامل هموژنایزر با فشار بالا ( High pressure homogenizer) ، تانک ساخت ١٠٠ لیتری ( Mixer ) و هموژنایزر با فشار بالای متصل به خلا ١٠٠ لیتری و سایر تجهیزات لازم برای ایده های این حوزه می باشد. این خط تولید قابلیت تولید محصولاتی با فرم کرم، ژل، پماد و محلول را دارد.

تزریقی

فضای تزریقی شامل خط ساخت، فریز درایینگ و پرکنی پودر و محلول تزریقی جهت تولید محصولات دارای تکنولوژی بالا همراه با دایلوئنت با برخورداری از بیش از ۱۰ رآکتور تولید در فضای کلاس B با رعایت الزامات GMP و جداسازی کامل فلوی مواد، پرسنل، مسیرهای شستشو و بسته بندی و قابلیت تولید محصولات آسپتیک با شرایط Close system جهت تولید محصولاتی که قابلیت استرلیزاسیون نهایی ندارند و فضاهای انبارش سرد جهت تولید محصولات حساس به دما و رطوبت می باشد.

استریل چشمی

خط تولید محصولات چشمی منطبق بر استاندارد های خطوط آسپتیک می باشد که تمام فرآیند تولید از توزین تا بسته بندی در این محل صورت می‌گیرد .در این خط مراحل ساخت ، فیلتراسیون و پر‌کردن در اتاق های تمیز براساس قوانین GMP انجام می‌گیرد. این خط توانایی پشتیبانی از تمامی فرمولاسیون های قطره از جمله محلول، سوسپانسیون و امولسیون‌ها را دارد.علاوه بر آن می توان از آن برای ساخت محصولات غیر استریل مانند قطره و اسپری بینی نیز بهره برد. نظر به توانمندی گروه اجرایی و قابلیت زیرساخت‌های طراحی شده امکان ساخت نانو ذرات مورد استفاده برای فرمولاسیون های مایع چشمی دیده شده است.

سافت ژل

خط تولید سافت‌ژل در شتابدهنده هنام فارمد، با هدف تولید فرآورده‌های نوین دارویی، دارای طراحی منطبق بر اصول GMP و مطابق استانداردهای روز جهانی می‌باشد. بعلاوه این خط به تکنولوژی مدرن و تمامی تجهیزات پیشرفته‌ی مورد نیاز تولید سافت‌ژل تجهیز شده است. باید خاطر نشان کرد این برای نخستین بار در ایران است که خط تولیدی سافت‌ژل مختص تولید فرآورده‌های نوین با تکنولوژی بالا احداث شده و امکان تولید این فرآورده‌ها را در کشور فراهم می‌سازد.

آزمایشگاه کنترل کیفیت

آزمایشگاه کنترل کیفیت آزمایشگاه مجموعه با برخورداری از فضاهای کلاس B استریلیتی و میکروبی و همچنین چهار انکوباتور با شرایط دمایی تعریف شده، دستگاه‌های آنالیزی لازم و جداسازی کامل فضاهای عمومی از محل نمونه برداری و آماده سازی مواد هازارد و همچنین طراحی مبتنی بر فلوی نمونه ها، پرسنل و مواد منطبق با الزامات مربوطه آماده خدمت رسانی در زمینه آزمایشهای مربوط به فراورده های تزریقی، نیمه جامد، جامد و قطره می باشد.