اخبار مهم

بازدید دکتر سورنا ستاری از شتابدهنده هنام


شتابدهنده هنام امروز، هیجدهم آذر ماه میزبان دکتر سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری بود. در این بازدید کلیه شرکتها و تیمهای حاضر در شتابدهنده، محصولات و حوزه کاری شرکت خود را برای دکتر سورنا ستاری ارائه داده و در مورد چالشهای کسب و کار خود، توضیحاتی ارائه کردند. دکتر ستاری همچنین علاوه بر بازدید از فضای کاری شتابدهنده و شرکتها، از آزمایشگاه و خطوط تولید و زیرساختهای شتابدهنده هنام نیز بازدید کردند.
شایان ذکر است در این بازدید تعداد ده شرکت و تیم جذب شده در شتابدهنده هنام حضور داشتند، که بیش از نود درصد از افراد فعال در این شرکتها، دارای مدارک کارشناسی ارشد و دکترا در تخصصهای مرتبط مشغول فعالیت هستند.
دکتر سورنا ستاری از از تلاش و زحمات صورت گرفته در شتابدهنده تقدیر نموده و قول مساعدت جهت رفع موانع و دغدغه های پیش روی استارت‌اپها را در معاونت علمی دادند.
شتابدهنده هنام از سال ۹۷ با حمایت ویژه جناب آقای دکتر ستاری فعالیت خود را در محل کارخانه نوآوری آزادی آغاز کرده است.

 

برخی از شرکتهای پذیرش شده عبارتند از:

شرکت وندا فارمد که در زمینه تولید لیپوزومهای خوراکی با استفاده از فناوری نانو فعالیت میکند.
شرکت سانا که در زمینه داروهای نسل جدید به شکل سافتژل خوراکی فعالیت دارد.
شرکت آروان که در زمینه توسعه و تولید داروهای جامد برمبنای تکنولوژی های نوین و نوآوری در فرمولاسیون قرصهای باز شونده در دهان، فعالیت میکند.
شرکت نانوداروپژوهان پردیس که به توسعه داروهای برپایه میکروذرات پلیمری تزریقی فعالیت دارد.
شرکت بینا فارمد در حوزه داروهای چشمی آهسته رهش مبتنی بر فناوری نانو و اسپرهای بینی به توسعه و فرمولاسیون محصولات متنوع پرداخته است.
شرکت شفیع دارو که در زمینه توسعه داروهای حاجب متمرکز است.
شرکت روناس که در زمینه توسعه نانوحاملهای لیپوزومی و تیوزومی مورد استفاده در محصولات ارایشی فعالیت دارد.
شرکت پرهام فارمد که متمرکز بر ساخت پانسمانهای نانوالیاف حاوی گیاهان دارویی میباشد.
تیم دنتال فارمد به توسعه تکنولوژی میکروسفر برای استفاده در درمان و پیشگیری در التهابات و عفونتهای لثه در زمان کاشت ایمپلنت دندانی میپردازد.
شرکت سپهرآوران افق اندیش که در زمینه توسعه ماشین آلات و تجهیزات داروسازی اعم از دستگاه فیلینگ استریل، اتوکلاو و انواع میکسر فعالیت دارد.